Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Wycieczki fakultatywne | Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

Nowa Zelandia zdjęcie: Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

fot. * Redakcja

Świecące robaczki to niezaprzeczalnie jedna z głównych atrakcji Nowej Zelandii bo to jedyne miejsce gdzie występują. Wiele osób sądzi, że zobaczy je tylko w Waitomo Caves ale tak nie jest. Są i inne miejsca.

Wszystko zależy od tego czy chce się je zobaczyć na własną rękę bo jest to najtańszy sposób ale nie zawsze bezpieczny i racjonalny czy chce się zdecydować na wycieczkę z przewodnikiem i zobaczyć je w znacznie innym świetle a raczej w innej ciemności. Ja rekomenduję ta drugą metodę bo widoki i przysłowiowe miejsce siedzenia jest znacznie bardziej komfortowe zarówno pod względem samego siedzenia jak i tego co się z niego zobaczy.
Waitomo to miejsce kultowe i obrosło już spora legendą. Prawdopodobnie przez to, że jest blisko Auckland stało się głównym miejscem gdzie robaczki się odwiedza. Nawet David Attenborough w swoim materiale o glow worms wylądował w Waitomo. Zresztą dzięki jego filmowi o robalach trafiłem do Nowej Zelandii.
Jest jednak alternatywa.  Równie ciekawa wycieczka może trafić się osobom które wybierają się tylko na południową wyspę Nowej Zelandii np. do Queenstown. Tam czeka na was wycieczka równie dobrze przygotowana co ekscytująca z możliwością zobaczenia nie tylko glow worms jak również fragmentu pięknych jaskiń i  tego co przyczynia się do ich tworzenia czyli odwiecznej pracy wody pod ziemią. Zaliczycie wycieczkę po jeziorze Te Anau jak również i w jaskiniach jako całość więc poniekąd jest to nawet więcej niż można skosztować w Waitomo ale to tylko mój subiektywny pogląd. Mi Waitomo bardzo się podobało i nie żałuję ani dolara wydanego na tą wycieczkę. Gdybym miał okazję raz jeszcze odwiedzić Nową Zelandię wybrał bym się teraz zobaczyć glow worms w Te Anau.

Kosz takiej wycieczki zawierający zarówno rejs po jeziorze jak i zwiedzanie jaskiń z wizytą u świecących jak gwiazdy robaczków w 2011 roku nie przekraczał 30$NZ od osoby.Słowa kluczowe dot. tej treści:
wycieczki nowa zelandia, wycieczka do nowej zelandii, wycieczki w nowej zelandii, co zobaczyc w nowej zelandii, glow worms w nowej zelandii, te anau, fiordy nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.