Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Praca Nowa Zelandia - Informacje

Praca Nowa Zelandia - Informacje

Praca Nowa Zelandia. Informacje o tym jak wyemigrować do Nowej Zelandii. Praca Nowa Zelandia - gdzie szukać, jakie dokumenty załatwić. Praca Nowa Zelandia - kto ma szanse dostać pracę.

Zebrane tu informacje pochodzą głównie z różnych stron internetowych polskich i nowozelandzkich, zarówno urzędowych jak i prywatnych.. Pomimo iż starałem się zebrać jak najaktualniejsze informacje może się zdarzyć, że część z nich jest już nieaktualna, dlatego proszę, aby każdą z informacji, których nie jesteście pewni lub wzbudza wasze wątpliwości potwierdzali w odpowiednim urzędzie, czy to polskim czy nowozelandzkim.


Praca Nowa Zelandia – aplikacje i nastawienie urzędników.

Wertując różne strony związane z tematem „praca Nowa Zelandia” doszedłem do wniosku, że poziom obsługi, przynajmniej z tego, co piszą na stronach jest niezwykle wysoki i przyjazny dla aplikanta. Po pierwsze ważna informacja dla osób które potrzebują pomocy przy wypełnieniu wniosku o wizę. Mogą w tym pomóc osoby trzecie jak prawnik, konsultant z agencji czy nawet przyjaciel byle się tylko podpisali na odwrocie aplikacji. Ponad to Departament Pracy Nowej Zelandii gwarantuje również pewne rzeczy podczas obsługi Twojej aplikacji. Poza gwarancjami takimi jak możliwość zgłaszania wątpliwości podczas procesu aplikacji. Będzie np. informował Cię o statusie procesu. Gwarantuje, że nie zniszczy ani nie zgubi dokumentów w tym paszportu, że w ciągu 14 dni rozpatrzy finalnie wniosek a jeśli nie to skontaktuje się z Tobą i poda dane kontaktowe do urzędnika, który aplikacją się zajmuje. Jeśli urzędnik będzie nieosiągalny to otrzymasz informacje, kiedy osiągalny będzie, aby zająć się Twoją aplikacją. W takiej sytuacji wydaje się że Nowa Zelandia i praca w niej jest może nie tyle osiągalna dla każdego ale każdy może sprawdzić bez zbędnego stresu swoje siły. Oczywiście w przypadku odrzucenia aplikacji o pracę w Nowej Zelandii możesz się odwoływać. Otrzymasz również pisemne wyjaśnienie, dlaczego aplikacja o pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii została rozpatrzona negatywnie.


Praca Nowa Zelandia: Dodatkowe dokumenty.

Poza aplikacją będzie konieczność złożenia również "Police certyficate", czyli po polsku zaświadczenia o niekaralności i musi to być oryginał. Zaświadczenie nie może być starsze niż sześć miesięcy w momencie składania aplikacji o pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii czy pobyt czasowy lub stały. Ponad to należy zdobyć zaświadczenie od lekarza i prześwietlenie rentgenowskie. Zwolnione są z obowiązku składania prześwietlenia kobiety w ciąży i dzieci poniżej 11 lat. Prześwietlenie nie może być starsze niż trzy miesiące.


Praca Nowa Zelandia: Opłaty za wizę.


Opłaty za wizy składane są do Ambasady Nowej Zelandii w Warszawie a przynajmniej było tak jeszcze jakiś czas temu. Sprawdziłem na stronie Departamentu Pracy Nowej Zelandii i np. opłata za wizę Work Visa - Other kosztuje 325 zł. Taką samą stawką objęta jest Student Visa. Prawdopodobnie wszystkie wizy do Nowej Zelandii kosztują podobnie. Jednak informacja na stronie departamentu mówi, że stawka za wizę lub pozwolenie kształtuje się różnie w zależności od dokumentu, dlatego dla pewności należy zgłosić się do oddziału w tym przypadku Ambasady w Warszawie po szczegółowe informacje.

Kalkulator opłat: wiza do Nowej Zelandii, wiza studencka do Nowej Zelandii i inne.
http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/LinkAdministration/
ToolboxLinks/officeandfeescalculator.htm


Tabela opłat imigracyjnych w Nowej Zelandii typu wiza do Nowej Zelandii, pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii i inne.
http://glossary.immigration.govt.nz/NR/rdonlyres/00B58004-04AB-46C6-B32B-5CE91FBA979A/0/1028.pdf

Należy również pamiętać o podatku migracyjnym i opłacie za trening językowy o którym będzie w dalszej części tekstu.


Praca Nowa Zelandia: proces aplikowania w kategorii "Skilled Migrant Category".


Ponieważ jestem przeświadczony, że większość Polaków znających język angielski i mających doświadczenie zawodowe w pożądanych przez Nową Zelandię branżach to osoby "skilled", dlatego starałem się znaleźć informacje jak wygląda proces aplikacji dla tej grupy zainteresowanych.

Składa się on z dwóch kroków:
•    1. Najpierw należy wypełnić formularz "Expression of Interest" (EOI) z informacjami o własnej osobie (o sobie, rodzinie, umiejętnościach, doświadczeniu etc.) EOI można składać online.
•    2. Jeśli formularz zostanie zaakceptowany otrzymacie zaproszenie do złożenia podania o wizę.

Wszystkie EOI trafiają do puli i są analizowane, po czym otrzymują punkty. Z puli wyciągana jest, co 2 tygodnie grupa EOI, która zdobyła więcej niż 100 punktów. EOI które zdobyły, powyżej 140 pkt. automatycznie otrzymują zaproszenie do aplikowania o wizę, bo są najbardziej wartościowe dla rynku. Wszystkie EOI zostają w puli przez 6 miesięcy, więc każdy kto zdobył powyżej 100 pkt. ma szansę w ciągu tego okresu zostać wybranym do aplikowania. Czasami zdarza się, że rynek potrzebuje więcej "skilled", więc ministerstwo zwiększa ilość osób, które może przyjąć do kraju a co za tym idzie obniża granicę punktacji ze stu na mniej. Na ile nikt nie wie.

Są trzy możliwe scenariusze wyników:
•    1. Możesz zostać odrzucony
•    2. Możesz otrzymać wizę
•    3. Możesz otrzymać, tzw. "work to residence visa". Z tego, co zrozumiałem otrzymują ja osoby, które są szczególnie pożądane lub mają jakieś przydatne kwalifikacje dla rynku, ale nie mają oferty pracy. W takiej sytuacji mają chyba dziewięć miesięcy na jej znalezienie. Jeśli się im uda to otrzymują wizę a jeśli nie to przygoda się kończy.


Praca Nowa Zelandia: Dostaliście pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii i co dalej?


Po otrzymaniu wizy należy podjąć ofertę pracy, o której była mowa w aplikacji. Pracę w Nowej Zelandii należy podjąć w ciągu maksymalnie trzech miesięcy i utrzymać ją przez minimum następne trzy miesiące. W ciągu siedmiu miesięcy urzędnicy powinni być informowani o spełnieniu tych warunków. O sposobie informowania na pewno Was poinformują. Zanim wiza do Nowej Zelandii zostanie wbita do Waszego paszportu należy zapłacić podatek migracyjny oraz odbyć "kurs językowy" wraz z egzaminem testowym tzw. "English for Epeakres of Othe Languages training". Koszt takiego treningu uzależniony jest od wyniku, jaki się otrzyma na egzaminie wstępnym:
•    a) 4,5 do 4,99 - 1700 N$
•    b) 4 do 4,49 - 3350 N$
•    c) 3,5 do 3,99 - 5000 N$
•    d) Poniżej 3,5 - 6650 N$


Praca Nowa Zelandia: Aplikacja odrzucona i co dalej?

Nadal możecie ubiegać się o pozwolenie na pracę czasową, pozwolenie na studiowanie w Nowej Zelandii lub na odwiedzanie Nowej Zelandii na okres dłuższy niż normalni turyści czyli ponad 90 dni. Opcja pobytu na zasadach turystycznych wydaje się być dobrą alternatywą gdyż prawo nie zabrania poszukiwania pracy lecz jedynie wykonywania pracy zarobkowej. Kiedy się już ofertę znajdzie można ubiegać się o pozwolenie raz jeszcze.

-------------------------------------------
Wiecej informacji z temtu: "praca nowa zelandia" znajdziesz w dziale Artykuły | Nowa Zelandia Rynek i Gospodarka

-------------------------------------------
Podobne artykuły:
Praca Nowa Zelandia - W Auckland zarabia się najwięcej
Praca Nowa Zelandia - Wzrost zatrudnienia w telekomunikacji w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Podwyżki dla finansistów i księgowych w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Wiza Silver Fern już od 2010 roku
Praca Nowa Zelandia - Kogo poszukują do pracy w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Gdzie szukać pracy w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Krok po kroku
Praca Nowa Zelandia - Nowa Zelandia rajem dla emigrantów

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
praca Nowa Zelandia, praca Nowa Zelandia dla Polaków, praca Nowa Zelandia aplikacje, praca Nowa Zelandia oferty pracy, Nowa Zelandia praca, Nowa Zelandia praca informacje

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Brak zdjęcia
    Anomin 2019-01-13 o 04:10

    Nie dziwie sie ze był w polecanych artykuł, dzieki ;)))

  2. Brak zdjęcia
    Anomin 2017-09-29 o 02:34

    Dzieki za porady

  3. Brak zdjęcia
    Anomin 2017-08-25 o 01:27

    W sumie to akurat tego szukałem ;p Dzięki :))) Chociaż ja bym tam więcej poczytał na tym portalu ;)

  4. Brak zdjęcia
    Anomin 2017-06-30 o 16:37

    Dobry artykul

  5. Brak zdjęcia
    Anomin 2016-07-08 o 10:42

    Ciekawe informacje.. Nigdy się nie zastanawiałem nad pracą w Nowej Zelandii jednak ostatnio pojawiła się taka okazja i zaczynam się nad tym zastanawiać. Na wakacjach wybieram się tam na urlop i zobaczę czy mógłbym tam żyć.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.