Nowa Zelandia praca Nowa Zelandia, praca Nowa Zelandia dla Polaków, praca Nowa Zelandia aplikacje, praca Nowa Zelandia oferty pracy, Nowa Zelandia praca, Nowa Zelandia praca informacje Nowej Zelandii

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Praca Nowa Zelandia - Informacje

Praca Nowa Zelandia - Informacje

Dodane: 2010-03-08 | Aktualizacja: 2018-10-16


Praca Nowa Zelandia. Informacje o tym jak wyemigrować do Nowej Zelandii. Praca Nowa Zelandia - gdzie szukać, jakie dokumenty załatwić. Praca Nowa Zelandia - kto ma szanse dostać pracę.

Podziel się ze znajomymi!

Zebrane tu informacje pochodzą głównie z różnych stron internetowych polskich i nowozelandzkich, zarówno urzędowych jak i prywatnych.. Pomimo iż starałem się zebrać jak najaktualniejsze informacje może się zdarzyć, że część z nich jest już nieaktualna, dlatego proszę, aby każdą z informacji, których nie jesteście pewni lub wzbudza wasze wątpliwości potwierdzali w odpowiednim urzędzie, czy to polskim czy nowozelandzkim.


Praca Nowa Zelandia – aplikacje i nastawienie urzędników.

Wertując różne strony związane z tematem „praca Nowa Zelandia” doszedłem do wniosku, że poziom obsługi, przynajmniej z tego, co piszą na stronach jest niezwykle wysoki i przyjazny dla aplikanta. Po pierwsze ważna informacja dla osób które potrzebują pomocy przy wypełnieniu wniosku o wizę. Mogą w tym pomóc osoby trzecie jak prawnik, konsultant z agencji czy nawet przyjaciel byle się tylko podpisali na odwrocie aplikacji. Ponad to Departament Pracy Nowej Zelandii gwarantuje również pewne rzeczy podczas obsługi Twojej aplikacji. Poza gwarancjami takimi jak możliwość zgłaszania wątpliwości podczas procesu aplikacji. Będzie np. informował Cię o statusie procesu. Gwarantuje, że nie zniszczy ani nie zgubi dokumentów w tym paszportu, że w ciągu 14 dni rozpatrzy finalnie wniosek a jeśli nie to skontaktuje się z Tobą i poda dane kontaktowe do urzędnika, który aplikacją się zajmuje. Jeśli urzędnik będzie nieosiągalny to otrzymasz informacje, kiedy osiągalny będzie, aby zająć się Twoją aplikacją. W takiej sytuacji wydaje się że Nowa Zelandia i praca w niej jest może nie tyle osiągalna dla każdego ale każdy może sprawdzić bez zbędnego stresu swoje siły. Oczywiście w przypadku odrzucenia aplikacji o pracę w Nowej Zelandii możesz się odwoływać. Otrzymasz również pisemne wyjaśnienie, dlaczego aplikacja o pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii została rozpatrzona negatywnie.


Praca Nowa Zelandia: Dodatkowe dokumenty.

Poza aplikacją będzie konieczność złożenia również "Police certyficate", czyli po polsku zaświadczenia o niekaralności i musi to być oryginał. Zaświadczenie nie może być starsze niż sześć miesięcy w momencie składania aplikacji o pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii czy pobyt czasowy lub stały. Ponad to należy zdobyć zaświadczenie od lekarza i prześwietlenie rentgenowskie. Zwolnione są z obowiązku składania prześwietlenia kobiety w ciąży i dzieci poniżej 11 lat. Prześwietlenie nie może być starsze niż trzy miesiące.


Praca Nowa Zelandia: Opłaty za wizę.


Opłaty za wizy składane są do Ambasady Nowej Zelandii w Warszawie a przynajmniej było tak jeszcze jakiś czas temu. Sprawdziłem na stronie Departamentu Pracy Nowej Zelandii i np. opłata za wizę Work Visa - Other kosztuje 325 zł. Taką samą stawką objęta jest Student Visa. Prawdopodobnie wszystkie wizy do Nowej Zelandii kosztują podobnie. Jednak informacja na stronie departamentu mówi, że stawka za wizę lub pozwolenie kształtuje się różnie w zależności od dokumentu, dlatego dla pewności należy zgłosić się do oddziału w tym przypadku Ambasady w Warszawie po szczegółowe informacje.

Kalkulator opłat: wiza do Nowej Zelandii, wiza studencka do Nowej Zelandii i inne.
http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/LinkAdministration/
ToolboxLinks/officeandfeescalculator.htm


Tabela opłat imigracyjnych w Nowej Zelandii typu wiza do Nowej Zelandii, pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii i inne.
http://glossary.immigration.govt.nz/NR/rdonlyres/00B58004-04AB-46C6-B32B-5CE91FBA979A/0/1028.pdf

Należy również pamiętać o podatku migracyjnym i opłacie za trening językowy o którym będzie w dalszej części tekstu.


Praca Nowa Zelandia: proces aplikowania w kategorii "Skilled Migrant Category".


Ponieważ jestem przeświadczony, że większość Polaków znających język angielski i mających doświadczenie zawodowe w pożądanych przez Nową Zelandię branżach to osoby "skilled", dlatego starałem się znaleźć informacje jak wygląda proces aplikacji dla tej grupy zainteresowanych.

Składa się on z dwóch kroków:
•    1. Najpierw należy wypełnić formularz "Expression of Interest" (EOI) z informacjami o własnej osobie (o sobie, rodzinie, umiejętnościach, doświadczeniu etc.) EOI można składać online.
•    2. Jeśli formularz zostanie zaakceptowany otrzymacie zaproszenie do złożenia podania o wizę.

Wszystkie EOI trafiają do puli i są analizowane, po czym otrzymują punkty. Z puli wyciągana jest, co 2 tygodnie grupa EOI, która zdobyła więcej niż 100 punktów. EOI które zdobyły, powyżej 140 pkt. automatycznie otrzymują zaproszenie do aplikowania o wizę, bo są najbardziej wartościowe dla rynku. Wszystkie EOI zostają w puli przez 6 miesięcy, więc każdy kto zdobył powyżej 100 pkt. ma szansę w ciągu tego okresu zostać wybranym do aplikowania. Czasami zdarza się, że rynek potrzebuje więcej "skilled", więc ministerstwo zwiększa ilość osób, które może przyjąć do kraju a co za tym idzie obniża granicę punktacji ze stu na mniej. Na ile nikt nie wie.

Są trzy możliwe scenariusze wyników:
•    1. Możesz zostać odrzucony
•    2. Możesz otrzymać wizę
•    3. Możesz otrzymać, tzw. "work to residence visa". Z tego, co zrozumiałem otrzymują ja osoby, które są szczególnie pożądane lub mają jakieś przydatne kwalifikacje dla rynku, ale nie mają oferty pracy. W takiej sytuacji mają chyba dziewięć miesięcy na jej znalezienie. Jeśli się im uda to otrzymują wizę a jeśli nie to przygoda się kończy.


Praca Nowa Zelandia: Dostaliście pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii i co dalej?


Po otrzymaniu wizy należy podjąć ofertę pracy, o której była mowa w aplikacji. Pracę w Nowej Zelandii należy podjąć w ciągu maksymalnie trzech miesięcy i utrzymać ją przez minimum następne trzy miesiące. W ciągu siedmiu miesięcy urzędnicy powinni być informowani o spełnieniu tych warunków. O sposobie informowania na pewno Was poinformują. Zanim wiza do Nowej Zelandii zostanie wbita do Waszego paszportu należy zapłacić podatek migracyjny oraz odbyć "kurs językowy" wraz z egzaminem testowym tzw. "English for Epeakres of Othe Languages training". Koszt takiego treningu uzależniony jest od wyniku, jaki się otrzyma na egzaminie wstępnym:
•    a) 4,5 do 4,99 - 1700 N$
•    b) 4 do 4,49 - 3350 N$
•    c) 3,5 do 3,99 - 5000 N$
•    d) Poniżej 3,5 - 6650 N$


Praca Nowa Zelandia: Aplikacja odrzucona i co dalej?

Nadal możecie ubiegać się o pozwolenie na pracę czasową, pozwolenie na studiowanie w Nowej Zelandii lub na odwiedzanie Nowej Zelandii na okres dłuższy niż normalni turyści czyli ponad 90 dni. Opcja pobytu na zasadach turystycznych wydaje się być dobrą alternatywą gdyż prawo nie zabrania poszukiwania pracy lecz jedynie wykonywania pracy zarobkowej. Kiedy się już ofertę znajdzie można ubiegać się o pozwolenie raz jeszcze.

-------------------------------------------
Wiecej informacji z temtu: "praca nowa zelandia" znajdziesz w dziale Artykuły | Nowa Zelandia Rynek i Gospodarka

-------------------------------------------
Podobne artykuły:
Praca Nowa Zelandia - W Auckland zarabia się najwięcej
Praca Nowa Zelandia - Wzrost zatrudnienia w telekomunikacji w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Podwyżki dla finansistów i księgowych w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Wiza Silver Fern już od 2010 roku
Praca Nowa Zelandia - Kogo poszukują do pracy w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Gdzie szukać pracy w Nowej Zelandii
Praca Nowa Zelandia - Krok po kroku
Praca Nowa Zelandia - Nowa Zelandia rajem dla emigrantów

Podziel się ze znajomymi!

Komentarze Sortowane od najnowszego do najstarszego

 1. Brak zdjęcia anikabus37 napisał:
  2019-01-13 o 04:10

  Nie dziwie sie ze był w polecanych artykuł, dzieki ;)))

 2. Brak zdjęcia Jaceb napisał:
  2017-09-29 o 02:34

  Dzieki za porady

 3. Brak zdjęcia Rarx1 napisał:
  2017-08-25 o 01:27

  W sumie to akurat tego szukałem ;p Dzięki :))) Chociaż ja bym tam więcej poczytał na tym portalu ;)

 4. Ontymas3 napisał:
  2017-06-30 o 16:37

  Dobry artykul

 5. Brak zdjęcia filipwoj napisał:
  2016-07-08 o 10:42

  Ciekawe informacje.. Nigdy się nie zastanawiałem nad pracą w Nowej Zelandii jednak ostatnio pojawiła się taka okazja i zaczynam się nad tym zastanawiać. Na wakacjach wybieram się tam na urlop i zobaczę czy mógłbym tam żyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby:
otrzymać powiadomienie o odpowiedzi na komentarz Twój i innych. Nie wypadniesz z konwersacji.
komentarz pojawił się natychmiast na stronie
komentarz nie musiał oczekiwać na moderację
nie musieć przepisywać kodu z obrazka

Komentarze niezgodne z regulaminem oraz uznane za reklamowe usuwamy bez powiadomienia.

na górę

Podobne artykuły

Chciałbym zwiedzić nową zelandię

Powietrze z Nowej Zelandii w sprayu

Roys Pick Track - Wanaka z góry piękniejsza

Routeburn Track - niezapomniane 33 kilometry

Zatoka Tasmana najsłoneczniejsza w Nowej Zelandii w 2016

Młodzi Polacy w poszukiwaniu Dzieci z Pahiatua z Nowej Zelandii.

Wycieczka Nowa Zelandia i Fiji. Dogodne połączenie lotnicze.

Nowa Zelandia na pokazie slajdów w Kinie Luna

Przelot do Auckland z Warszawy przez Tokio z jedną przesiadką z LOT i Air New Zealand.

Bezpośredni przelot do Auckland w Nowej Zelandii z Dubaju już od 1 marca 2016.

Śladami Lord of the Rings po Nowej Zelandii

Nowa Zelandia - Rotorua dodatkowe atrakcje.

Jedź na studia doktoranckie do Nowej Zelandii.

Zapomoga dla bezrobotnych za przeprowadzkę do Christchurch.

Porcelanowe KIWI prosto z Polski

Nowa Zelandia na pokazie slajdów w Kinie Wisła

Trekking w Nowej Zelandii

Konkurs Nowa Zelandia Piękno Stworzenia 2014

Do Nowej Zelandii płynie prom z Polski.

Konkurs z nagrodami - Nowa Zelandia tam gdzie zaczyna się dzień

Nowa Zelandia na Terra - Festiwalu Slajdów Podróżniczych 2013

Wystawa grafik z Australii i Nowej Zelandii w Krakowie.

Wesprzyj wyprawę Busem przez Świat do Australii i Nowej Zelandii pod patronatem Nasza Nowa Zelandia

Nowa Zelandia autokarem i pociagami No worries!

Czy lecąc do Nowej Zelandii przez Dubaj z Emirates potrzebna jest wiza?

Po spotkaniu z kuchnią Nowej Zelandii.

Książka - Kuchnia Nowej Zelandii

W Nowej Zelandii żyły kiedyś olbrzymie ptaki moa o wzroście do trzech i pół metra

Nowa Zelandia nr 1 na Świecie pod względem poszanowania wolności osobistej i gospodarczej.

Konkurs Piękno Stworzenia Nowa Zelandia 2013

Bilety Nowa Zelandia z Warszawy od 4100 zł

Nurkowanie w Nowej Zelandii

Odkryj złoto w Waihi w Nowej Zelandii

Praca w Nowej Zelandii w sektorze wydobywczym i przy odbudowie Christchurch.

Nowa Zelandia ma aż dwa z 10 najpiękniejszych na Świecie widoków z wanny wg tripadvisor.

Nowa Zelandia i Justyna Kowalczyk czyli trening na Antypodach.

Nowa Zelandia inauguruje przedolimpijski sezon snowboardowy 2012/2013

Kiwi. Zupełnie Nowa Zelandia - pierwszy polski multibook podróżniczy

Fiordy Nowej Zelandii w rozterce.

Nowa Zelandia kultura. Maoryskie głowy jadą do domu.

Nowa Zelandia Rotorua. Najnowsza atrakcja w Rainbow Springs. The Big Splash.

Jedyny zamek w Nowej Zelandii. Larnach Castle.

Nowa Zelandia. Strzyżenie owiec na olimpiadzie?

Bilety Nowa Zelandia za 3900 zł tylko do piątku?

Nowa Zelandia Great Barrier Island przyrodnicza atrakcja 90km od Auckland

Najlepsze, sekretne miejsce kampingowe w Nowej Zelandii nr 1 Lake Taravera Outlet.

Moko - Maoryski tatuaż w Warszawie

Auckland nr 10 wśród miast w których żyje się najlepiej.

Owca nośnikiem reklamowym w Nowej Zelandii.

Sobota w Coccinella septempunctata czyli niespodzianka w Biedronce.

Do 2015 roku przybędzie 200 tysięcy miejsc pracy w Nowej Zelandii.

Zarobki w Nowej Zelandii w 2010 roku

Wspierając turystykę w Canterbury można pomóc Christchurch

Gdzie można spotkać Nowozelandczyka?

Lecisz na Rugby World Cup z Quantas do Christchurch?

Najpierw rugby potem wybory

Praca Nowa Zelandia: Bezrobocie w IV kwartale 2010 wzrosło bardziej niż się spodziewano

W Wellington zarabia się najlepiej.

Katastrofy w Australii szansą na pracę w Nowej Zelandii dla wykwalifikowanych emigrantów.

Plakietka dla sympatyka Nowej Zelandii

Prezentacja ze spotkania Nowa Zelandia - Jak praktycznie podróżować po końcu Świata

Nowa Zelandia Ceny - listopad 2010

Nowa Zelandia bilety sylwestrowe od 4450 zł

Jak uciec na koniec świata - poradnik emigracji do Nowej Zelandii

Nowy przewodnik Nowa Zelandia Lonely Planet 2010

Antypody znane i nieznane - konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W Krainie Władcy Pierścieni

Nowa Zelandia będzie potrzebować specjalistów IT.

Nowa Zelandia przyciąga imigrantów inwestycyjnych stylem życia.

Co z gazem w Nowej Zelandii

Praca Nowa Zelandia: Nowa Zelandia potrzebuje więcej wartościowych imigrantów.

Komu ufa Nowa Zelandia i dlaczego cenią prostytutki bardziej od polityków

Nowa Zelandia praca. Spadek bezrobocia z 7,1 do 6 procent.

Nowa Zelandia praca. Będzie więcej pracy w najbliższych 3 kwartałach.

ANZAC Day 2010 - Warszawa

Praca Nowa Zelandia - W Auckland zarabia się najwięcej

Praca Nowa Zelandia - Wzrost zatrudnienia w telekomunikacji

Praca Nowa Zelandia - Podwyżki dla finansistów i księgowych

Nowa Zelandia może nas nie chcieć i cofnąć z granicy.

Wiza Silver Fern do Nowej Zelandii już od 2010 roku.

Umowa Working Holiday Scheme ratyfikowana.

Praca Nowa Zelandia - kogo szuka Nowa Zelandia

Praca Nowa Zelandia - gdzie szukać pracy

Nowa Zelandia jest trzecim rajem dla emigrantów.

Praca Nowa Zelandia - Krok po kroku

Czy obywatel Polak może ubezpieczyć się na podróż w innym kraju Unii Europejskiej?

Nowa Zelandia i jej kuchnia czyli co Kiwi wkłada na ruszt.

Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.


Dodaj Link do NaszaNowaZelandia.pl Holidaycheck

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.