Jesteś tutaj: Strona główna | Wystawa fotograficzna "Koniec Świata w obiektywie"

Wyślij na inne serwisy Pusc na facebook Puśc na Twitter Wykop to! Wyślij znajomym

Wystawa Nowa Zelandia: Koniec Świata w obiektywie w Krakowie 10-24 III 2011

Zapraszamy podczas festiwalu 3 Żywioły oraz po nim aż do 24 marca 2011

Organizator: NaszaNowaZelandia.pl
Współorganizatorzy: Ambasada Nowej Zelandii w Polsce oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Po inauguracji wystawy w Warszawie i najwyraźniej sukcesie jaki tu odniosła otrzymaliśmy zaproszenie do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie aby zaprezentować ją podczas prestiżowego festiwalu podróżników „3 Żywioły”. Oczywiście z zaproszenia bardzo chętnie skorzystamy jednocześnie dziękując organizatorom za to wyróżnienie. Będzie to nie tylko doskonała okazja do tego aby obejrzeć bardzo ciekawe fotografie z Nowej Zelandii prezentujące ten kraj od samej północy po najdalsze południe ale również spotkania się w gronie zarówno pasjonatów długiej białej chmury a podczas samego festiwalu z podróżnikami odwiedzającymi najdalsze zakamarki naszego globu.

Wystawa zostanie wyeksponowana już w czwartek 10 marca. Do odwiedzin zapraszamy od piątku kiedy to festiwal ruszy pełną parą. Jeśli ktoś nie będzie miał czasu na odwiedziny wystawy podczas festiwalu ma czas do 24 marca.

Po Krakowie postaramy się odwiedzić ze zdjęciami kolejne miasta gdzie NaszaNowaZelandia.pl ma najwięcej pasjonatów.

Miejsce wystawy: Nowohuckie Centrum Kultury; Kraków; Al Jana Pawła II 232

Weź udział w wydarzeniu! Zgłoś się!


Wystawa w Krakowie jest jednocześnie ukoronowaniem trzyletniej historii serwisu NaszaNowaZelandia.pl

Zaczynaliśmy od statycznego serwisu w Walentynki 2008 roku – z miłości do wolności. Mimo iż strona w wersji portalowej działa dopiero od kwietnia 2010 (można zakładać profile i współredagować serwis) mamy prawie 1000 prawdziwych fanów na Facebook, ponad dwustu zarejestrowanych podróżników, ponad 600 użytkowników forum. W tym czasie serwis odwiedzilo prawie 370 tysięcy osób. Może Nowa Zelandia to nisza jak o niej niektórzy mówią i odwiedza ją roznie tylko 3000 Polaków ale to Nasza Nisza w tym i Twoja!

Nie zależy nam na nabijaniu liczników dlatego jesteśmy dumni z wyniku jaki osiągnęliśmy i zaufania jakim nas obdarzyliście. Dlatego chcemy Wam z całego serca podziękować, że jako osoby zarejestrowane w serwisie i na forum oraz fani na Facebook jesteście prawdziwymi pasjonatami Nowej Zelandii i przyjaciółmi naszego serwisu.
W imieniu swoim oraz kolegów, którzy charytatywnie pomagają przy tworzeniu i działaniu serwisu bardzo Wam dziękuję za to że jesteście .

Rafał Żurmanowicz
Twórca i administrator serwisu NaszaNowaZelandia.pl

Wystawa Nowa Zelandia: Koniec Świata w obiektywie w Warszawie 9-15 I 2011

Zapraszamy na inauguracje i wernisaż wystawy fotograficznej prezerntującej piekno Nowej Zelandii oraz kunszt amatorskiej fotografii podróżniczej.

Organizator: NaszaNowaZelandia.pl
Współorganizatorzy: Ambasada Nowej Zelandii w Polsce oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Wernisaż
Zobacz zdjęcia z wernisażu
Spotkanie z Rafałem Żurmanowiczem: Praktycznie na Koniec Świata
Spotkanie z Agnieszką Lipką: Polskie dzieci z Pahiatua
Wystawa prezentuje prace kilku autorów nie związanych zawodowo z fotografią, a zafascynowanych niepowtarzalną urodą Nowej Zelandii. prezentowane prace, poza popularyzacją tego zakątka Świata , mają również zadanie edukacyjne. W epoce fotografii cyfrowej wielu podróżujących zapomina, że inwestycja w markowy sprzęt nie wystarczy, aby zrobić dobre zdjęcia w podróży. Często brakuje im przygotowania z zakresu elementarnej wiedzy fotograficznej, a bez tego nie da się robić dobrych fotografii.

Przeciwieństwem tego dość ponurego, a rozpowszechnionego stanu rzeczy są prace prezentowane na wystawie. Amatorskie, ale wykonane w oparciu o wiedzę i z pełnym zaangażowaniem autorów mogą być teraz prezentowane jako wzór do naśladowania dla wszystkich fotoamatorów. Miejsca tak odległe jak Nowa Zelandia odwiedza się zwykle tylko raz w życiu. tym bardziej Szkoda zmarnować szansę na piękne fotografie.

Wystawa zlokalizowana była w Muzeum Azji i Pacyfiku - Galerii Azjatyckiej na Freta 5
Wernisaż wystawy odbył się 9 stycznia 2011 o godz. 17.oo w Galerii Azjatyckiej na Freta 5. Gościem Honorowym była Dr Penelope Ridings - Ambasador Nowej Zelandii w Polsce.
Podczas tygodnia wystawowego odbyły się 3 spotkania fakultatywne o tematyce nowozelandzkiej. Pierwsze z Francisem Potterem, nowozelandzkim artystą który przybliżył nam swoje prace oraz przeprowadził pokazową lekcję języka maoryskiego - pierwszą w Polsce! Spotkaliśmy się również z Agnieszką Lipką, dziennikarką radiową która opowiedziała nam losy polskich dzieci z Pahiatua. W piątek odbyło się spotkanie ze mną dot. praktycznych aspektów podróżowania na i po Końcu Świata.

Obejrzyj Video z Wernisażu wystawy oraz posłuchaj audycji radiowej "Radia dla Ciebie"
Radio dla Ciebie o wystawie         Wernisaż

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.

Partnerzy

Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Ambsada Nowej Zelandii Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Travel Channel Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Polska.gov.pl by Ministerstwo Spraw Zagranicznch Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Anzora Partner NaszaNowaZelandia.pl  - Peron4.pl