Ubezpieczenia podróżne, ubezpieczenia turystyczne oraz niezbędne informacje o ubezpieczeniu podróży. Nie ryzykuj, ubezpiecz się przed podróżą. Tanie ubezpieczenie podróżne.

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Ubezpieczenie turystyczneUbezpieczenie turystyczne - ubezpiecz się przed wyjazdem!

Wyślij na inne serwisy Pusc na facebook Puśc na Twitter Puśc na Blip'a Wykop to! Wyślij znajomym Skomentuj to

Ubezpieczenie turystyczne to najczęściej ostatnia rzecz o jakiej myślimy przy organizacji podróży a to poważny błąd z punktu widzenia ekonomii podróży i bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie podróży wydaje się być najbanalniejszą częścią organizacji podróży. Idziemy do ubezpieczyciela lub wykupujemy polisę przez Internet. Najczęściej pierwszą z brzegu nie zagłębiając się w szczegóły pakietu. Czarny scenariusz to taki gdzie nie wykupimy polisy wcale bo nie było czasu lub zapomnieliśmy. Kiedy coś nam się przytrafi podczas wyprawy często okazuje się, że nasze ubezpieczenie podróżne nie pokrywa kosztów związanych z incydentem. Nie warto tak ryzykować. Ubezpieczenie to de facto najmniejszy z wydatków jakie poniesiemy przy wyjeździe do Nowej Zelandii.

Ubezpieczenie turystyczne – można zaoszczędzić nawet 50% ceny ubezpieczenia.

na górę

W Polsce nie ma już kłopotu z porównaniem ubezpieczeń turystycznych przez Internet. Warto skorzystać z kilku kalkulatorów aby mieć pewność, że wszędzie cena tego samego pakietu jest identyczna, w końcu chodzi o nasze pieniądze.

Ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę.

na górę

Limit kosztów leczenia. Średniej klasy ubezpieczenie daje link w granicach 60-70 tysięcy Euro i pokrywa leczenie szpitalne i stomatologiczne, konsultacje lekarskie, zakup leków. Najczęściej ubezpieczenia turystyczne nie pokrywają kosztów leczenia spowodowanych zatruciem alkoholowym i narkotykowym! Droższe ubezpieczenia pokrywają leczenie chorób wenerycznych i zaostrzenia chorób przewlekłych a także udary słoneczne. Ubezpieczenie turystyczne powinno pokrywać transport chorego zarówno w kraju gdzie przebywamy jak i do domu jeśli jest taka konieczność w tym transport zwłok. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwoty limitów na szkody osobowe i szkody rzeczowe ponieważ są tu największe rozbieżności. Bagaż podróżny najczęściej ubezpieczony jest tylko do kwoty 3-4 tysięcy złotych i nad tym ubolewam najbardziej gdyż sprzęt jaki turyści ze sobą zabierają często wart jest nawet powyżej 10 tysięcy złotych. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy w nagłych przypadkach również powinno być obligatoryjnym punktem polisy. Ubezpieczony powinien być nie tylko pakiet naziemny ale również bilet lotniczy.

na górę

Ubezpieczenie turystyczne – czy można ubezpieczyć się w innym kraju Unii Europejskiej mieszkając na stałe w Polsce?

Tak ale jest pewne "ale". Szczegóły w artykule Czy obywatel Polak może ubezpieczyć się na podróż w innym kraju Unii Europejskiej?

na górę

Ubezpieczenie turystyczne – co jeśli się nie ubezpieczymy?

Za wszelkie usługi medyczne, transport chorego, spowodowanie wypadku i konsekwencje z tym związane, zagubiony bagaż lub uszkodzony zapłacimy z własnej kieszeni. Koszty są ogromne szczególnie przy trafieniu do szpitala i operacji. Mam nadzieję, że nikogo z Was to nie spotka ale na wszelki wypadek nie ryzykujcie tych kilkuset złotych bo nie warto. Niech każdy spokojnie przeżyje podróż z i do domu.

Rafał ŻurmanowiczOsoby mieszkające za granicą i tam ubezpieczone mają dostęp do szerszej i tańszej oferty ubezpieczeń turystycznych. Na europejskim rynku jest wiele stron oferujących porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Warto z nich korzystać wybierając oferty ubezpieczeniowe. Duże portale mają często specjalne stawki dla swoich użytkowników. W Polsce rynek porównywarek ubezpieczeniowych dopiero raczkuje.

Rafał Żurmanowicz - zobacz profil

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.