Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Relacje | PIHA I KAREKARE - cześć II

PIHA I KAREKARE - cześć II

Nowa Zelandia zdjęcie: PIHA I KAREKARE - cześć II

fot. * merino

Dzikie plaże zachodniego wybrzeża.

Oba te miejsca położone są około 38 km na zachód od Auckland na terenie Waitakere Ranges Regional Park, który od zachodu graniczy z pięknymi dzikimi plażami nad Morzem Tasmana. Teren ten do połowy IX wieku pokryty był olbrzymimi drzewami kauri. Zniszczenie kilku tysięcy hektarów tych lasów należy wiązać z pojawieniem się europejczyków. Do dnia dzisiejszego w parku Waitakere Ranges można odlaleźć pozostałości przemysłu drzewnego i linii kolejowych, którymi transportowano drzewa kauri.

Droga, którą dojeżdża się do Karekare jest kręta i wąska, a na jej końcu czeka wspaniała pełna naturalnego piękna plaża z czarnym powulkanicznym piaskiem. Widoki niezapomniane! Jeśli traficie na zachmurzone niebo i opady deszczu, to poczujecie mroczny klimat tego zakątka i na pewno wpadniecie w metafizyczną zadumę. To jedna z najbardziej niebezpiecznych plaż w całym kraju. Znacie to miejsce z filmu Fortepian, który wyreżyserowała Jane Campion pochodząca z Nowej Zelandii lub z teledysków grupy Crowded House (album: Together Alone).

Najstrasze zachowane drzewa kauri można zobaczyć w okolicy Piha. W miejscowości tej znajduje się jedną z najsłynniejszych plaż surferów w Nowej Zelandii. Mała zatoczka zdominowana przez skalistą wyspę wulkaniczną – Lion Rock. Tłoczno!

Bądźcie ostrożni w wodzie i na skałach. Może Tasmana to raj dla surferów ale bywa bardzo niespokojne i niebezpieczne. Pochłonęło nie jedno życie.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
plaża, surfer

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.