Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Relacje | WELLINGTON I CIEŚNINA COOKA - część XI

WELLINGTON I CIEŚNINA COOKA - część XI

Moja wizyta w stolicy Nowej Zelandii ograniczyła się właściwie do krótkiego wieczornego spaceru po mieście i przeprawy promowej na wyspę południową. Odrobinę żałuję, że nie udało się zobaczyć Muzeum Narodowego Te Papa, które przechowuje jedne z najcenniejszych skarbów tego kraju.

Wellington podobnie jak Auckland jest bardzo kosmopolityczne i posiada podobny typ zabudowy tzn. ścisłe centrum wypełniają drapacze chmur a pozostałe tereny pokryte są w większości jedno lub dwu piętrowymi domkami.

Znajduje się tam duży port, który obsługuje przede wszystkim promy kursujące przez cieśninę Cooka. Na trasie Wellington - Picton - Wellington można się przeprawić promami pasażerskimi Interislander oraz Bluebridge. Każdy z tym armatorów posiada swoją witrynę internetową za pośrednictwem, której można sprawdzić rozkłady jazdy oraz dokonać rezerwacji. Niektóre z wypożyczalni samochodów współpracują z tymi przewoźnikami i proponują łączone promocje. Ja wypożyczałam samochód w Apex Car Rentals i zaproponowano mi bezpłatny bilet na samochód podczas przeprawy promem firmy Interislander. Wartość takiego biletu to ok. 180 dolarów nowozelandzkich.

Cieśninę Cooka pokonuje się w ciągu 3 godzin (92 km), a najbardziej ciekawy jest ostatni odcinek rejsu, który prowadzi przez Marlborough Sounds – labirynt wodnych szlaków, zalesionych wysp i licznych zatoczek.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
prom, stolica nowej zelandii, wellington, cieśnina cooka, interislander, apex, rent a car, fiordy nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.