Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Pozostałe | Trzęsienie Ziemi w Christchurch

Trzęsienie Ziemi w Christchurch

Nowa Zelandia zdjęcie: Trzęsienie Ziemi w Christchurch

fot. * Agnieszka

Podczas gdy w Polsce powoli rozpoczynał się piątkowy wieczór, mieszkańcy nowozelandzkiego Christchurch przeżyli jedną z najgorszych nocy w swoim życiu.

Ziemia zaczęła drżeć w sobotę o 4:35 rano czasu lokalnego (czyli 18:35w piątek w Polsce). Trzęsienie miało siłę 7.4 stopnia w skali Richtera, a jego epicentrum znajdowało się o 30km na zachód od miasta. Wiele budynków, szczególnie starszej, ceglanej zabudowy popękało bądź po prostu zawaliło się. Pozamykano mosty i drogi, miasto jest odcięte od prądu. Sieci komórkowe zaapelowały o ograniczenie korzystania z telefonów do absolutnego minimum. Dwa uniwersytety w Christchurch mają być zamknięte przez co najmniej tydzień, powoli do pełnek aktywności wraca też miejscowe lotnisko. Dobra wiadomość jest taka, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń, nikt też nie zginął.

Klip z wiadomości w TVONE można obejrzeć tutaj: można obejrzeć tutaj

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
Christchurch, trzęsienie ziemi

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Redakcja 2010-09-05 o 23:12

    Na Haiti słabsze wstrząsy zabiły tysiące ludzi, w NZ nikt. Na tym przykładzie widać gdzie jest świat rozwinięty a gdzie rozwijający się. A może kiwisom pomogła kopia wykrywacza trzęsień ziemi z muzeum w Wellington Artukuł o wykrywaczu tutaj...' target='_blank'>http://www.naszanowazelandia.pl/wskazowki/6/wykrywacz_trzesien_ziemi/">Artukuł o wykrywaczu tutaj...

  2. hubetek 2010-09-05 o 19:34

    Rozmawialem z kolega ktory mieszja w CHCH masakra. Haos panika neryw i jedna wielka niewiadomoa. Nawet podzczas rozmowy mowil o wlasnie powstajacych wstrzasach wtornych. Najbardziej co go przerazilo to te kilka chwil przed trzesieniem. Mam nadzieje ze matka natura szybko tym ludzia odpusci i pozwoli sie pozbierac po jej kaprysach.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.