Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Twizel . Brama do Mt. Cook i podobno najlepsze fish and chips w Nowej Zelandii.

Twizel . Brama do Mt. Cook i podobno najlepsze fish and chips w Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia zdjęcie: Twizel . Brama do Mt. Cook i podobno najlepsze fish and chips w Nowej Zelandii.

fot. * Redakcja

Jak podejść Mt. Cook żeby na niego nie zerkać jedynie z perspektywy Mirror Lake? To proste. Podjedź do Twizel - bramy do Mt. Cook.

Lindis Pass znajduje się miedzy Cromwell a Omarama. Pędzi tamtędy State Highway 8 na wysokości ponad 900 metrów nad poziomem morza co daje jej pierwszeństwo wśród najwyżej położonych tras na południowej wyspie i drugie w całej Nowej Zelandii. Przełęcz leży między dwoma korytami rzek, Lindis i Ahuriri. Po drodze można spodziewać się pięknych, górskich widoków na horyzoncie z Mt. Cook na czele.

Jadąc dalej w kierunku Christchurch trafimy do miejscowości Twizel, która jak mówi informacja na oficjalnej stronie miasta, jest bramą do Mt. Cook. Urocza mała miejscowość zamieszkała przez nieco ponad 1200 osób, w sezonie pełna turystów jest dobrą alternatywą dla wioski Mt Cook. W okolicy mamy 3 jeziora: Benmore na południowy wschód, Ohau na zachód i Pukaki na północ od miasta. 15 min samochodem na południe znajduje się również sztuczny zbiornik Ruataniwha. Rzeki i jeziora to gwarancja atrakcji nie tylko dla osób wybierających się w góry ale również dla wędkarzy czy osób lubiących kajaki. W Nowej Zelandii Twizel znane jest jednak bardziej z ogromnej elektrowni wodnej , której projekt powstał w 1968 roku i był największym przedsięwzięciem tego typu w kraju. Budowa trwała 18 lat. Znajdziecie tu nawet pomnik dla upamiętnienia tego wzniosłego projektu.
Podobno w Twizel można zjeść najlepszą rybę z frytkami w Nowej Zelandii (fish’n’chips) ale ta opinia jest dość subiektywna bo jak wiadomo, jezior, mórz i rzek w Nowej Zelandii jest dostatek i każdy kucharz swoją rybkę będzie zachwalał. Mimo wszystko warto to sprawdzić bo opinia ta może być całkiem uzasadniona.

Dzięki swojej lokalizacji Twitel to również dobra lokalizacja dla osób zainteresowanych wypadami na narty. Dostępne są tu również takie opcje jak heli-skiing z doświadczonymi instruktorami. Stosunkowo droga ale warta swojej wartości atrakcja.

Oamarama, miejscowość położona około 30km na południe od Twizel jest świetnym miejscem dla pasjonatów szybowców.  Zawdzięcza to swojej górskiej lokalizacji, czystemu powietrzu i świetnym dla szybowców warunkom atmosferycznym.Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
Twizel, Oamarama, Lindis Pass, Queenstown, Christchurch, Mt Cook, lodowce w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.