Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Bańka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia 2021

Bańka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia 2021

Nowa Zelandia zdjęcie: Bańka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia 2021

fot. * Redakcja

18 maja 2021 roku w Rorotonga wylądował pierwszy od 15 miesięcy samolot z Nowej Zelandii. To początek obustronnej bańki turystycznej Nowa Zelandia Wyspy Cooka.

Jednostronna bańka podróżnicza z Wyspami Cooka uruchomiona została w styczniu 2021. Pozwalała na podróż z Wysp Cooka do Nowej Zelandii. Dwustronna bańka pozwala na swobodę przemieszczania między obydwoma krajami.  

Wielkie świętowanie

Były tańce, śpiewy i brawa po wylądowaniu na Wyspach Cooka. Podczas lotu w samolocie Air New Zealand, w połowie trasy pasażerów częstowano szampanem. Osoby, które leciały z Wysp Cooka do Nowej Zelandii również mogły liczyć na sympatyczny poczęstunek. Wraz z pasażerami na Wyspy Cooka przyleciały szczepionki. Włodarze tego niewielkiego, wyspiarskiego kraju zdają sobie sprawę, że odmrożenie gospodarki trochę potrwa. Wyspy Cooka są jednym z 14 krajów na świecie wolnych od wirusa, dlatego będzie to dla nich wyzwaniem, aby zapewnić procedury umożliwiające otwarcie turystyczne nie tylko na Nową Zelandię i zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom i turystom.   

Nowozelandzki potencjał na Wyspach Cooka

W 2019 roku Wyspy Cooka odwiedziło ponad 110000 Nowozelandczyków. Obecnie najwięcej rezerwacji jest na lipiec 2021, kiedy w Nowej Zelandii jest zima a na Wyspach Cooka można spędzić słoneczne wakacje. Obecnie Air New Zealand zaplanowały 2 loty tygodniowo. Liczba ta się zwiększy w lipcu na kiedy przewidziane jest najwięcej rezerwacji.  

Kto może lecieć na Wyspy Cooka z Nowej Zelandii

Na Wyspy Cooka mogą podróżować osoby, które ostatnie 14 dni spędziły w Nowej Zelandii. Z Wysp Cooka lecieć do Nowej Zelandii mogą osoby, które mają negatywny wynik testu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach rządowych Wysp Cooka i Nowej Zelandii.  

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
bańka turystyczna wyspy cooka nowa zelandia, nowa zelandia, podróż do nowej zelandii, otwarcie nowej zelandii, wycieczki wyspy cooka, cook islands

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.