Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Do Nowej Zelandii płynie prom z Polski.

Do Nowej Zelandii płynie prom z Polski.

Nowa Zelandia zdjęcie: Do Nowej Zelandii płynie prom z Polski.

fot. * Redakcja

Jedziesz do Nowej Zelandii? W sezonie po Cieśninie Cooka będzie pływał prom Stena Allegra, który płynie tam z Polski i będzie pracował przez kolejne 6 miesięcy.

Prom który pływał na trasie Gdynia Karlskrona został wyczarterowany od Stena Ro-Ro przez KiwiRail do obsługi pasażerów na Cieśnienie Cooka. Nowozeladzki prom uszkodził śrubę a że idzie sezon to czas nagli. Dzięki temu podróżni z Polski podczas wojaży po Nowej Zelandii będą mieli okazję przeprawiając się między wyspami Północną i Południową przepłynąć się promem kursującym zwykle po Bałtyku. 

Prom wypłynął już z Gdyni i szkoda, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej bo może ktoś z Was załapał by się na rejs, chociażby jako majtek. Biorąc pod uwagę fantazję naszych użytkowników i fanów z FB którzy czasami potrafią najróżniejszymi środkami transportu dotrzeć do Nowej Zelandii nie byłoby to dla nas zaskoczeniem. Prom obecnie jest w drodze do Wielkiej Brytanii 

To nie pierwszy prom, który pływał u nas a obecnie służy Nowozelandzczykom. Na trasie Wellington-Picton pływa Kaitak, który wcześniej obsługiwał połączenie Gdynia Karlskrona. Stena Challenger jest tam od 2005 roku. Stena Allegra płynie do Nowej Zelandii na 6mc kontrakt więc jeśli nie zostanie przedłużony może ktoś z Was mający sporo czasu i siłę przekonywania wybierze się do Polski z Nowej Zelandii właśnie na nim.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
wellington, picton, prom nowa zelandia, stena allegra, wakacje nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.