Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Sport | Najpierw rugby potem wybory

Najpierw rugby potem wybory

Nowa Zelandia zdjęcie: Najpierw rugby potem wybory

Puchar Williama Webba Ellisa - źródło Wikipedia fot. * Redakcja

Premier Nowej Zelandii, John Key dzisiaj podjął jedyną słuszną w oczach swoich obywateli decyzję. Wybory parlamentarne muszą być w takim terminie aby nie kolidowały z Pucharem Świata w rugby. Data wyznaczona: 26 listopada. U premierów wielkie serce do piłki to już chyba norma.

Jak wszyscy fani rugby wiedzą od 9 września do 23 października 2011 obywać się będą w świątecznej atmosferze zmagania o Puchar Świata. Było też o tym głośno i w Polsce do czasu aż nasi nie odpadli ale co tam, jak mówi cytat „…nic się nie stało…”

Puchar Świata w Nowej Zelandii to szansa na ponowną promocję tego kraju na poziomie „Lord of the Rings” jeśli nie lepiej bo wszystkie media sportowe na Świecie będą o tym nadawać, pokazując jednocześnie piękne, nowozelandzkie widoki.

Premier powiedział, że nie chce narażać na szwank tej wielkiej szansy promocji przez polityczne potyczki na temat terminu wyborów. I słusznie! Już od czasów rzymskich lud niczego innego nie potrzebuje bardziej niż igrzysk i chleba. Czymże przy tym jest polityka i wybory do parlamentu.

Jednego możemy być pewni. Gdyby to dotyczyło Polski i piłki nożnej która jest przecież naszym narodowym sportem to nasz premier, pierwsza, korkowa stopa RP podjął by równie roztropną decyzję.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
rugny nowa zelandia puchar świara w rugby w nowej zelandii 2011 premier nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. JOanna 2011-02-05 o 00:07

    bede ogladac relacje o Rugby aby tylko popatrzec na te piękne widoki :)

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.