Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Kultura | Maorysi nie oddadzą Mt Doom dla potrzeb Hobbiton.

Maorysi nie oddadzą Mt Doom dla potrzeb Hobbiton.

Nowa Zelandia zdjęcie: Maorysi nie oddadzą Mt Doom dla potrzeb Hobbiton.

Mt Ngauruhoe - Mt Doom fot. * Redakcja

Wszyscy znamy Mt Doom z trylogii „Lord of the Rings” którą nakręcił Peter Jackson. To oczywiście tylko filmowa nazwa wulkanu. W rzeczywistości nazywa się Mt Ngauruhoe i prawdopodobnie nie wystąpi w kolejnej mega produkcji. Powód? Sprzeciw Maorysów, którzy uznali centralne góry Północnej wyspy za święte.

Super produkcja ma zacząć się kręcić już za pięć tygodni. Maorysi uznali jednak, że nie pozwolą aby Mt Ngauruhoe wzięła w niej udził gdyż jest dla nich miejscem świętym. W obliczu takich argumentów nie ma dyskusji. Peter Jackson nie mógł zrobić nic innego jak wsiąść w helikopter i poszukać sobie innej lokalizacji. Padło na Alpy Południowe - Mt Taranaki co było raczej oczywiste bo to pod względem wizualnym równorzędne miejsce względem centralnych gór Wyspy Północnej. Twórcy filmu przyjrzeli się również jezioru Wanaka. Z góry rozciąga się na nie niesamowity widok. Generalnie widoki nowozelandzkie chyba najlepiej obejrzeć z góry aby pojąć ich wizualny potencjał.

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
hobbiton megaprodukcja film nowozelandzki filmy w nowej zelandii peter jackson mt doom mt Ngauruhoe lord of the rings

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.