Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Routeburn Track - niezapomniane 33 kilometry

Routeburn Track - niezapomniane 33 kilometry

Nowa Zelandia zdjęcie: Routeburn Track - niezapomniane 33 kilometry

fot. * Redakcja

To jeden z piękniejszych szlaków Nowej Zelandii. Znajduje się na liście Great Walks. Wg magazynu National Geographic Adventure to jeden z 11 najlepszych szlaków na świecie.

Routeburn Track znajduje sięna Południowej Wyspie NowejZelandii w regionie Otago. Biegnie częściowo po starym maoryskim szlaku wykorzystywanym przez Maorysówdo pozyskiwania zielonegokamienia - pounamu. Można na niego wejść od strony Queenstown za Glenorchy lub od strony Milford Sound z parkingu the Divided. Przejściecałego szlaku zajmuje od 3 do 4 dni a jego długość to 33 kilometry. W związku z tym, że przejście całego szlaku wymaga kilku noclegów koniecznejest ich zarejestrowanie. Na szlaku jest kilka chat i pól namiotowych gdzie można przenocować jednak mają one ograniczoną ilość miejsc noclegowych. Rezerwacje na sezon zaczynają się pojawiać nawet z rocznym wyprzedzeniem. Szczegóły znajdziecie nastronie Departament of Conservation. Stopień trudności jest umiarkowany, duża część to niezbyt forsujący górski spacer jednak są też odcinki wąskie, strome i śliskie. Trasa jest kilkudniowa dlatego miejmy na względzie obciążenie ekwipunkiem. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu dla psów. Nowością od jakiegoś czasu jest konieczność autoryzowania użycia dronów na każdym publicznym terenie chronionym. Rejestracji dokonuje się w DoC zarówno dla użytkowników indywidualnych (rekreacyjnych) jak i komercyjnych. Sezon na szlaku trwa od 23 października do 1 maja. Po sezonie część infrastruktury jest niedostępna np. gaz, woda i ogrzewanie w chatach, nie ma obsługi. Na szlaku niektóre mosty mogą być rozebrane. Dlatego poza sezonem na szlak powinni wybierać się wyłącznie doświadczeni turyści wyposażeni w odpowiedni sprzęt. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury w postaci pliku PDF

Fot: Miles Holden

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, routeburn track, szlaki nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2019-01-16 o 14:07

  Piekne miejsce i ciekawy wpis.

 2. Brak zdjęcia
  Anomin 2019-01-13 o 04:08

  wyjątkowo dobry wpis heh

 3. Brak zdjęcia
  Anomin 2019-01-01 o 19:23

  bardzo dobry wpis : )

 4. Brak zdjęcia
  Anomin 2018-12-27 o 14:55

  ouu

 5. Brak zdjęcia
  Anomin 2018-12-05 o 12:59

  oooo))))

 6. Brak zdjęcia
  Anomin 2018-10-11 o 13:09

  :)

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.