Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Śladami Lord of the Rings po Nowej Zelandii

Śladami Lord of the Rings po Nowej Zelandii

Nowa Zelandia zdjęcie: Śladami Lord of the Rings po Nowej Zelandii

Wanaka fot. * Redakcja

Wybierając się do Nowej Zelandii wiele osób chce podróżować z nami po lokalizacjach z Lord of the Rings. Poniżej znajdziecie najważniejsze i najłatwiej dostępne.

Najważniejsze lokalizacje z filmu Władca Pierścieni a jednocześnie najbardziej dostępne i spektakularne to Matamata, Tongariro National Park, Wellington, Nelson, Canterbury, Mackenzie Country, Southern Lakes i Fiordland. Matamata, Tongariro National Park i Wellington zlokalizowane są na Wyspie Północnej. Na Wyspie Południowej Nowej Zelandii takie lokalizacje to Nelson, Canterbury (okolice Christchurch), Mackenzie Country (okolice Twizel), Southern Lakes (okolice Queenstwon), Fiordland.

Matamata, okolice Waikato. Tu zbudowano wioskę Hobbiton. Tongariro National Park ze swoimi wulkanicznymi stożkami to oczywiście Mt Doom. W Wellington odnajdziecie Ogrody Isengard (Harcourt Park), Rzekę Anduin (Hutt River), Rivendell (Kaitoke Regional Park), Osgiliath Wood  czy Paths od the Dead. Wiekszość z turystów wybierze się tu również na Mt Victoria, panoramicznego punktu widokowego stolicy, gdzie również kręcono trylogię m.in. Hobbiton Woods. W Wellington znajdowała się również centrala produkcji trylogii. Obecnie można zwiedzać niektóre wnętrza uczestnicząc w The Weta Cave Workshop Tour.Na Wyspie Południowej Nowej Zelandii gdzie przeniesiemy się promem z Wellington do Picton trafiamy do Nelson gdzie powstały oryginalne pierścienie. Można tam też nabyć ich kopie.  Jadąc na zachód znajdziecie Chetwood Forest. Następnie przenosimy się już w okolice Arthur's Pass, które samo w sobie jest piękne ale w jego okolicy a dokładniej Mt Olimpus  zobaczysz Dimrill Dale ale tylko jeśli polecisz helikopterem. 
Jadąc zachodnim wybrzeżem trafimy nad wielkie jeziora Southern Lakes w okolice Wanaka i Queenstown. Patrząc od strony Glenorchy nad jeziorem Waikatipu zobaczycie zobaczycie zbocza Earnslaw, które wystąpiły jako sekwencja otwarcia The Two Towers. Lothlorien to przybrzeżne lasy w kierunku miejscowości Paradise. W okolicach Queenstown znajduje się miejscowość Arrow Town. Urocze miejsce pod względem widoków i nie uroczej historii ale i tu kręcono trylogię. Można tu dość do Ford of Bruinen i miejsca gdzie kręcono sceny Gladden Fields. Wybierając się do winiarni Chard Farm będziecie z jej poziomu mogli zobaczyć Anduin i Argonath. Najbardziej spektakularny jest jednak widok ze zboczy Mt Cardona skąd macie panoramiczny widok na Śródziemie: River Anduin, Pillars of the Argonath, Dimril Dale. 
Z okolic Queenstwon przenosimy się do Fiordlandu. W drodze z Te Anau do Manapouri znadziecie kolejne ujęcia River Anduin. W okolicach Te Anau kręcono również Fangon Forest (kierujscie się na Takaro Road). 
Zmierzamy teraz w kierunku Christchurch. Po drodze mamy do odwiedzenia okolice Twizel (Mackenzie Country) gdzie nakręcono bitwę na Pellenor Fields  - bitwa Orków z ludźmi z Gordon i Rohan.  Teren niestety znajduje się w rękach prywatnych ale w Twizet można wykupić wycieczkę aby przyjrzeć się lokalizacji z bliska.Jadąc dalej trafiamy na zbocza Mt Soundey które posłużyły jako lokalizacja Endoras, miasta ludzi Rohan. 
Powyżej przedstawione lokalizacji z trylogii Władca Pierścieni to jedne z głównych miejsc gdzie kręcono trylogię. Wybierając się do Nowej Zelandii samodzielnie czy z naszą pomocą korzystając z naszych pakietów na http://www.wycieczkinowazelandia.pl będziecie mieli okazje je odwiedzić szczególnie podróżując w opcji self drive.Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie w sieci wpisując  " new zealand lord of the rings locations " czy "hobbiton locations". Sporo ciekawostek znajdziecie również na http://www.newzealand.com/in/feature/lord-of-the-rings/

Powodzenia w poszukiwaniach 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
wycieczki nowa zelandia, wycieczka lord of the rings, wycieczka nowa zelandia władca pierścieni

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2018-04-30 o 01:06

  W życiu bym nie pomyślał, że tutaj byłe ten filmm nagrywany. Bardzo ciekawy artykuł!

 2. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-09-29 o 02:32

  Bombowe widoki :)

 3. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-09-14 o 11:47

  super

 4. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-08-27 o 15:51

  Przepiekne widoczki

 5. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-08-17 o 10:16

  Czytałem już kiedyś na ten temat :-) Całkiem fajny klimacik ma Nowa Zelandia pod takie produkcje

 6. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-07-26 o 20:23

  Super sprawa!

 7. Brak zdjęcia
  Anomin 2017-06-06 o 10:10

  super

 8. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-09-30 o 10:30

  Muszę się tam wybrać za rok.. Już planuje wyprawę!

 9. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-07-08 o 10:40

  Wybieram się na urlop.. Mam nadzieję że wszystko zdarzę pozwiedzać :D

 10. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-06-23 o 16:58

  Piękne miejsca, nic tylko jechać

 11. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-06-08 o 13:16

  suuuper

 12. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-04-27 o 10:28

  ktoś może w Polsce organizuje takie wycieczki?

 13. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-04-06 o 13:37

  chciałbym kiedyś się tam wybrać

 14. Brak zdjęcia
  Anomin 2016-02-24 o 13:37

  Świetnie tam jest

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.