Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Najlepsze, sekretne miejsce kampingowe w Nowej Zelandii nr 1 Lake Taravera Outlet.

Najlepsze, sekretne miejsce kampingowe w Nowej Zelandii nr 1 Lake Taravera Outlet.

Nowa Zelandia zdjęcie: Najlepsze, sekretne miejsce kampingowe w Nowej Zelandii nr 1 Lake Taravera Outlet.

Taravera Falls / zdjęcie: Rotorua Daily Post fot. * Redakcja

Nowej Zelandia obfituje w kampingi. Każdy z nasz szukaj jednak takich, które zaprą nam dech w piersi. Jednak te najbardziej urocze często są najbardziej niedostępne i w takiej kategorii wygrał Lake Taravera Outlet.

New Zealand Herald na swojej stronie przeprowadził konkurs wśród swoich czytelników, który miał wyłonić najlepszy i najbardziej tajemniczy z nowozelandzkich kempingów. Wygrał Lake Taravera Outlet znajdujący się w regionie Bay of Planty > Rotorua Lakes nad jeziorem Taravera.

Kamping jest mało znany a raczej rzadko uczęszczany ponieważ droga do niego wiedzie przez prywatny las, brama jest zamykana na noc więc trzeba tam być zawczasu aby wnieść opłatę za korzystanie z miejsca kampingowego.   Główną atrakcją tego miejsca poza samym jeziorem jest rzeka Taravera która wypływa z jeziora zaraz obok kempingu po czym w nieznacznej odległości ginie w dziurze w ziemi a później wypływa i to w całkiem spektakularny sposób. Gejzer? Nie, nie tym razem. Wypływa jako wodospad z 35 metrowego klifu.

Kemping należy do DOC. Znajdziecie tam 30 miejsc kampingowych, pełne zaplecze kempingowe a poza tym pomost dla łódek gdyby ktoś przez przypadek miał ze sobą ponton lub dostał się na miejsce drogą wodną.

Link do strony DOC ze szczególowymi informacjami dot. Lake Taravera Outlet.


 

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia kamping, rotorua, bay of plenty, miejsce kampingowe nowa zelandia, lake taravera, rzeki nowa zelandia, wodospad nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.