Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Zatoka Tasmana najsłoneczniejsza w Nowej Zelandii w 2016

Zatoka Tasmana najsłoneczniejsza w Nowej Zelandii w 2016

Nowa Zelandia zdjęcie: Zatoka Tasmana najsłoneczniejsza w Nowej Zelandii w 2016

fot. * Redakcja

Jeśli w Nowej Zelandii szukasz słońca, plażowania i generalnie leniuchowania to chyba najlepiej będzie rozłożyć się z kocem w okolicach Abel Tasman National Park.

W 2016 roku największą ilość dni słonecznych odnotowano w Richmond w Nowej Zelandii nad Zatoką Tasmana. 2840 godzin to rekord Nowej Zelandii. Znajdujący się niedaleko od Richmond Nelson miało 2483 godziny nasłonecznienia. Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwości błędu wynikające chociażby z mankamentów urządzeń pomiarowych ale nie zmienia to faktu, że było się kiedy wygrzać na słońcu. Dlatego wszyscy pytający o to czy zamiast lecieć na Fiji to może zostać w Nowej Zelandii i tam wypocząć można z pewnością powiedzieć stanowcze tak. Jeśli chcesz zaoszczędzić na locie na Fiji i relatywnie droższych noclegach w pięciogwiazdkowych hotelach na rzecz sympatycznych campingów w Abel Tasman NP czy bardziej kameralnych hotelach w regionie to jest to dobra alternatywa.

Wypoczynek można wpleść chociażby w jeden z pakietów zwiedzania Nowej Zelandii (więcej informacji tutaj). Taka konwencja byłaby najdogodniejsza ponieważ Zatoka Tasmana położona jest mniej więcej w połowie trasy z wyspy Północnej na Południową. Można również zrobić kółko po wyspie Południowej, zostać w Abel Tasman na końcu zwiedzania i wracać do domu samolotem z Wellington (na północ ~ 6h samochodem włączając przeprawę promową) lub z Christchurch (na południu ~ 5h jazdy samochodem). 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
Nowa Zelandia wakacje, wakacje w nowej zelandii, dni słoneczne w nowej zelandii, lato w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Brak zdjęcia
    Anomin 2017-07-26 o 20:26

    Piękne miejsca :)

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.