Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Kultura | Wystawa fotograficzna Koniec Świata w obiektywie wraz z imprezami towarzyszącymi 9-15 styczeń 2011 Warszawa

Wystawa fotograficzna Koniec Świata w obiektywie wraz z imprezami towarzyszącymi 9-15 styczeń 2011 Warszawa

Nowa Zelandia zdjęcie: Wystawa fotograficzna Koniec Świata w obiektywie wraz z imprezami towarzyszącymi 9-15 styczeń 2011 Warszawa

fot. * Redakcja

W dniach 9-15 stycznia zapraszamy do odwiedzania Galerii Azjatyckiej przy ul. Freta 5 w Warszawie, w której zlokalizowaliśmy wystawę fotograficzną 'Koniec Świata w obiektywie" prezentującą zdjęcia z Nowej Zelandii kilku autorów, użytkowników naszego serwisu. Szczegóły dotyczące wystawy poniżej. Zapraszamy.

Wystawa prezentuje prace kilku autorów nie związanych zawodowo z fotografią, a zafascynowanych niepowtarzalną urodą Nowej Zelandii. Niespotykana nigdzie indziej rozmaitość krajobrazu, bogactwo nieskażonej przyrody i wyjątkowe światło składają się na urok tego kraju „na końcu świata”.

Wystawa jednak, poza popularyzacją Nowej Zelandii i czysto estetycznymi zaletami pokazywanych zdjęć, ma też zadanie edukacyjne. W epoce fotografii cyfrowej wielu podróżujących zapomina, że inwestycja w markowy sprzęt nie wystarczy, aby zrobić dobre zdjęcia w podróży. Często brakuje im przygotowania z zakresu elementarnej wiedzy fotograficznej, a bez tego nie da się robić dobrych fotografii. Przeciwieństwem tego dość ponurego, a rozpowszechnionego stanu rzeczy są prace prezentowane na wystawie. Amatorskie, ale wykonane w oparciu o solidną wiedzę i z pełnym zaangażowaniem autorów mogą być teraz prezentowane jako wzór do naśladowania dla wszystkich fotoamatorów. Miejsca tak odległe jak – z naszej perspektywy – Nowa Zelandia odwiedza się zwykle tylko raz w życiu. Szkoda wtedy marnować szansę na piękne fotografie.

Wystawa będzie miała charakter rozwojowy i mobilny. W miarę możliwości i zasobów finansowych będziemy starali się odwiedzić przynajmniej kilka miast w Polsce. Na chwilę obecną planujemy przynajmniej 3 lokalizacje w województwie mazowieckim w różnych terminach. O szczegółach będziecie informowani na bieżąco.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Rafał Żurmanowicz, twórca serwisu NaszaNowaZelandia.pl, przy współpracy Ambasady Nowej Zelandii w Polsce oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Inauguracja wystawy: wernisaż 9 styczeń 2011, niedziela, godz. 16.oo, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

Patronat medialny:

Kontynent Warszawa
http://www.kontynent-warszawa.pl/

Radio Kampus
http://radiokampus.waw.pl/

Kontakt: [email protected]

SPOTKANIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE:

Poniedziałek, 10.01 Dzieci z Pahiatua – spotkanie z Agnieszką Lipką, dziennikarką radiową, która odwiedziła w Nowej Zelandii miejsce, gdzie podczas II Wojny Światowej trafiło kilkaset dzieci polskich zesłańców po długiej tułaczce z Syberii przez Persję.

Środa, 12.01 Pokazowa lekcja języka maoryskiego – Długo oczekiwany przez naszych użytkowników event, chyba pierwszy taki w Polsce więc tym bardziej intrygujący. Spotkanie z Francisem Potterem, nowozelandzkim artystą, absolwentem Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Auckland; zajęcia w jęz. angielskim.

Piątek, 14.01 JAK PODRÓŻOWAĆ PRAKTYCZNIE NA KOŃCU ŚWIATA – spotkanie z Rafałem Żurmanowiczem, twórcą serwisu NaszaNowaZelandia.pl

Zapraszamy

Oficjalna strona wystawy:
http://www.naszanowazelandia.pl/koniecswiata

Strona wystawy na facebook gdzie można zapisywać się do udziału w wydarzeniu:

http://www.facebook.com/pages/Nasza-Nowa-Zelandia/173951938685?v=app_2344061033#!/event.php?eid=140305472694221&index=1





Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
wystawa koniec świata w obiektywie zdjęcia z nowej zelandii fotografia fotografie

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2011-01-09 o 18:27

  super pomysł i realizacja, bardzo ciekawe zdjęcia, powodzenia w kolejnych wyzwaniach

 2. Brak zdjęcia
  Anomin 2011-01-05 o 17:28

  moze wystawa zawita do lublina??byloby milo:)

  • Redakcja 2011-01-06 o 14:42

   Możliwe że zawitamy też w Lublinie. Na chwilę obecną Warszawa przed nami a później najprawdopodobniej w marcu - Kraków.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.