Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Aoraki Expedition 2011. Jak to wszystko się w ogóle zaczęło?

Aoraki Expedition 2011. Jak to wszystko się w ogóle zaczęło?

Nowa Zelandia zdjęcie: Aoraki Expedition 2011. Jak to wszystko się w ogóle zaczęło?

fot. * Joanna Tuszyńska

Aoraki Expedition 2011. Jak to wszystko się w ogóle zaczęło? Pomysł z wyjazdem do Nowej Zelandii pojawił się dość spontanicznie...

Właściwie wyniknął z tego, że ani ja, ani Kuba, nie znamy języka hiszpańskiego. Od dawna moim największym marzeniem była podróż do Ameryki Południowej. Chciałam przemierzyć Andy i poznać kulturę oraz zwyczaje górali andyjskich. Wobec nieznajomości języka, cel ten nie mógłby być dobrze zrealizowany. Postanowiliśmy więc, że swe kroki skierujemy do kraju anglojęzycznego. Nasz wybór szybko padł na Nową Zelandię. Dlaczego? Bo Aotearoa, czyli kraina nazywana Nową Zelandią, jest piękna. W dodatku na stosunkowo niewielkiej powierzchni (ok. 15% mniejszej niż Polska) jest wszystko, czego nam potrzeba: wysokie góry wyrastające wprost z morza, rozległe przestrzenie i życzliwi ludzie. Nie bez znaczenia jest też dziwny pęd do odkrywania tego, co dalekie, egzotyczne, zdawałoby się – nieosiągalne. Od słów do czynów – plany zaczęły układać się w sensowną całość. Czym więcej zbieraliśmy informacji o Kraju Długiej Białej Chmury, tym bardziej chcieliśmy tam pojechać. Na horyzoncie pojawił się cel główny – Aoraki. Najwyższy szczyt Nowej Zelandii i całych Antypodów. Jego nazwa w narzeczu Maorysów oznacza Przeszywający chmury. I tak jest w rzeczywistości. Charakterystyczny, rozdwojony wierzchołek, śmiało przedziera się przez cumulusy, często zalegające nad nowozelandzkimi Alpami.

Na filmie znajdziecie trasę jaką chcieliśmy wejść. Czy się uda? Zobaczymy. Postaramy się informować na bieżąco.

Patronat nad wyprawą objęła NaszaNowaZelandia.pl - wszystkie informacje z wyprawy znajdziecie na stronie patronatu


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
aoraki, mt cook, wspinaczka, alpy południowe, góry nowej zelandii, lodowce nowej zelandii, alpinizm w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.