Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Podróż do Nowej Zelandii bez restrykcji.

Podróż do Nowej Zelandii bez restrykcji.

Nowa Zelandia zdjęcie: Podróż do Nowej Zelandii bez restrykcji.

fot. * Redakcja

12 września 2022 rząd Nowej Zelandii wprowadził zmiany dotyczące restrykcji obowiązujących osoby przybywające do Nowej Zelandii. Zniesiono najistotniejsze restrykcje. Kraj jest ponownie otwarty dla turystów z całego świata.

Zmiany które zostały wprowadzone 12 września 2022 roku a które dotyczyły restrykcji pandemicznych oznaczają prawdziwe otwarcie Nowej Zelandii na turystów. Oficjalnie Nowa Zelandia otworzyła się na świat w maju 2022 roku po ponad dwóch latach restrykcji spowodowanych pandemią. Majowe otwarcie było dość symboliczne i zachowawcze ponieważ aby wjechać na teren Nowej Zelandii trzeba było posiadać paszport szczepionkowy, nosić maskę ochronną, po przylocie poddać się testom, testować się dodatkowo 5 i 7 dnia pobytu w Nowej Zelandii. Wszystkie te restrykcji praktycznie zniechęcały większość turystów do odwiedzin Nowej Zelandii i podejmowali oni decyzje o zmianie kierunku podróży.  

Zmiany, które wprowadzono w Nowej Zelandii tydzień temu ponownie i na 100% otwierają Nową Zelandię na światową turystykę. 

Wreszcie, zamiast czuć, że COVID dyktuje nam, co dzieje się z nami, naszym życiem i naszą przyszłością, odzyskujemy kontrolę. Premier Nowej Zelandii - Jacinda Ardern

Co się zmieniło? Zniesiono praktycznie najważniejsze restrykcje, które były bolączką nie tylko branży turystycznej.

1. Zniesiono nakaz noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych poza placówkami służby zdrowia i miejscami opieki nad osobami starszymi. Również linie lotnicze Air New Zealand deklarują zniesienie obowiązku noszenia masek na pokładach ich samolotów zarówno w ramach połączeń lokalnych jak i międzynarodowych.

2. Zniesiono nakaz testowania się po przylocie do Nowej Zelandii w dniu przylotu, piątym i siódmym dniu pobytu w Nowej Zelandii. testy będą nadal dostępne na lotnisku dla chętnych. Osoby, które podczas pobytu nabędą się objawów chorobowych nadal mają się testować i raportować wyniki testów oraz samo izolować.

3. Zniesiono nakaz posiadania paszportu szczepionkowego co w praktyce oznacza, że tym sposobem Nowa Zelandia w 100% otworzyła się na międzynarodowych turystów i jest to najważniejsza jak dotąd decyzja.

Nie daj się zwieść. Nie cały świat zniósł restrykcje.

Mimo zniesienia tak istotnych restrykcji istotne jest abyście przed podróżą do Nowej Zelandii sprawdzili czy linie lotnicze i porty przez które lecicie nie wymagają masek, testów, paszportów szczepionkowych. Nie było by sympatycznie utknąć z tego powodu gdzieś pośrodku świata lub musieć wracać do domu.

Zerknij na nasze pakiety wycieczek i zwiedzania Nowej Zelandii.

Jeśli jeszcze nie macie wybranej formy podróży zerknijcie na naszą stronę z pakietami wycieczek po Nowej Zelandii. Wprowadziliśmy w programach ciekawe modyfikacje szczególnie dla fanów LotR.  Życzę Wam z okazji tak radosnych wieści samych udanych wojaży po Nowej Zelandii.

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, covid19 nowa zelandia, pandemia nowa zelandia, restrykcje nowa zelandia, bez maski po nowej zelandii, bez testów do nowej zelandii, bez szczepień do nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.