Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Nowa Zelandia przyciąga imigrantów inwestycyjnych stylem życia.

Nowa Zelandia przyciąga imigrantów inwestycyjnych stylem życia.

Nowa Zelandia zdjęcie: Nowa Zelandia przyciąga imigrantów inwestycyjnych stylem życia.

fot. * Redakcja

Jak wykazują najnowsze badania, styl życia jest dla inwestycyjnych imigrantów najważniejszym powodem emigracji do Nowej Zelandii.

Styl życia dla tej grupy imigrantów jest ważniejszy nawet od powodów biznesowych czy podatkowych. Badania te są nadzorowane przez Immigration New Zealand i Investment New Zealand. Jak wskazuje raport decyzja o emigracji do Nowej Zelandii to decyzja podejmowana sercem a nie pobudkami ekonomicznymi. Dwoma najważniejszymi przesłaniami wybieranymi przez aplikantów są „Nowa Zelandia to świetne miejsce na sprowadzenie rodziny” oraz „Nowa Zelandia to mały kraj o silnym poczuciu więzi międzyludzkich”.

Wg raportu powody rodzinne są kluczowym elementem podejmowania przez inwestycyjnych emigrantów decyzji o wyjeździe do Nowej Zelandii.

Jak mówi Dr Henry Chung, Senior Marketing Lecturer z Massey University: „Bogactwo widziane przez imigrantów inwestycyjnych będące powodem przybycia do Nowej Zelandii to przeważnie styl życia lub dla dobra dzieci a nie koniecznie dla robienia biznesu czy dorabiania się.”

Również na naszych portalu coraz częściej pojawiają się komentarze do artykułów mówiące o tym że emigracja do Nowej Zelandii to nie koniecznie decyzja biznesowa lecz życiowa. Decyzja dająca korzyści coraz rzadziej w wymiarze materialnym z racji kryzysu i trudności w zdobyciu pracy lecz w wymiarze spokoju wewnętrznego. Brak zgiełku medialnego dookoła polityki jaki nam doskwiera w Polsce, porozumienie międzykulturowe, tolerancja względem poglądów i upodobań ludzi żyjących obok siebie, mniejsze zagęszczenie ludności a przez to doznanie większej swobody a może i nawet pełni wolności na łonie dzikiej natury.
Mimo wszystko jak się okazuje taki spokój ducha mogą osiągnąć coraz częściej Ci którzy zarobili na niego wcześniej w Europie a teraz jadą z funduszami do Nowej Zelandii. Miejmy nadzieję, że sytuacja na rynku pracy również w Nowej Zelandii się poprawi i osoby o dużym potencjale a mniej zasobnym portfelu też będą mogły na dłużej zostać na wyspach zdaje się szczęśliwych.Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
praca nowa zelandia praca w nowej zelandii emigracja nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.