Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Różnice cenowe biletów do Nowej Zelandii

Różnice cenowe biletów do Nowej Zelandii

Bilety do Nowej Zelandii z Australii liniami Air New Zealand ku zdziwieniu Nowozelandczyków są tańsze na stronach australijskich a nie na nowozelandzkich.

O tym, że linie lotnicze stosują różne polityki cenowe w zależności od rynku na jakim sprzedają swoje usługi  pisałem już na stronie Bilety Nowa Zelandia.

Ku mojemu zdziwieniu przeglądając stronę NZ Herald News przekonałem się, że ludzie nadal dają się zwieźć przekonaniu że linia lotnicza ma ceny dla wszystkich rynków identyczne i nie ważne na jaką wersję strony internetowej wejdziemy, nieważne gdzie się znajdujemy to cena powinna być taka sama.O tym, że tak nie jest przekonał się Pan Reevesna, Nowozelandczyk z Auckland. Chciał zarezerwować bilet powrotny z Air New Zealand na trasie Sydney – Auckland. Wszedł na australijską wersję strony internetowej linii Air New Zealand i porównał otrzymaną cenę z ceną z wersji nowozelandzkiej ww. przewoźnika. Okazało się, że niby ta sama strona internetowa tego samego przewoźnika a dwie różne ceny.

"I w tym konkretnym przypadku lepiej było by zarezerwować lot przez australijska stronę niż przez nowozelandzką. To jest ten sam samolot, o tym samym czasie, w tym samym dniu, w tej samej klasie – wszystko to samo. To jest dość dziwaczne.  To było jak porównywanie jabłka z identycznym  jabłkiem. " tłumaczy Pan Reevesna.

Jak sam przyznaje przeważnie kupuje bilety do Nowej Zelandii bezpośrednio na stronach linii lotniczych ale to był pierwszy raz kiedy zobaczyli różnicę w cenie na różnych stronach ale tego samego przewoźnika.  Opłaca się sprawdzić po obydwu stronach gdzie najlepiej zarezerwować aby zaoszczędzić. 

NZ Herald News skonsultował sprawę z Consumer NZ adviser Pania Maggie Edwards, która potwierdza to o czym już pisałem iż nikt nie może zobligować linii lotniczej do publikowania wszędzie jednakowych cen. Ma ona prawo do sprzedaży biletów na różnych rynkach w różnej cenie bo to od rynku zależy ile w stanie jest za bilet zapłacić, dotyczy to również rynku internetowego.

Jak tłumaczy przedstawicielka linii lotniczych Air New Zealand Tracy Mills ”Ceny nie były identyczne na różnych rynkach gdyż miały na to wpływ różne czynniki rynkowe jak popyt, sezonowość, aktywność rynku, kampanie promocyjne i różnice kursowe.”

Powinno to przekonać wszystkich kupujących bilet lotniczy do Nowej Zelandii iż przeszukiwanie jednocześnie różnych stron internetowych z biletami lotniczymi, korzystania z wyszukiwarek jak Cheapflights, porównywania cen z ofertami na stronach przewoźników czy dzwonienie do kasjerów lotniczych aby sprawdzić ceny niepublikowane (promocyjne) ma sens. I to wcale nie ukryty lecz wymierny finansowo. W wyżej opisanym przypadku cena na stronie australijskiej wynosiła 508 $NZ a na nowozelandzkiej 574 $NZ. Przyznacie, że 64$NZ to całkiem niezła wypłata za 5 minut pracy.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
bilet lotniczy bilety do nowej zelandii tani bilet gdzie kupić bilet lotniczy ceny biletów lotniczych do Nowej Zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.