Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Styl Życia | Belt up. Live on. Kampania społeczna w Nowej Zelandii dotycząca zapinania pasów bezpieczeństwa.

Belt up. Live on. Kampania społeczna w Nowej Zelandii dotycząca zapinania pasów bezpieczeństwa.

Nowa Zelandia zdjęcie: Belt up. Live on. Kampania społeczna w Nowej Zelandii dotycząca zapinania pasów bezpieczeństwa.

fot. * Redakcja

NZ Transport Agency stworzyła kampanię uświadamiającą Nowozelandczyków jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Kampania skierowana jest głównie do grupy wiekowej 20-40 lat gdyż w niej jest największy odsetek osób które o to nie dbają.

Kolejna ciekawa kampania społeczna z Nowej Zelandii. Na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa https://beltedsurvivors.nz/  z 10 historiami mężczyzn, którzy przeżyli wypadek drogowy dzięki zapiętym pasom bezpieczeństwa. Na zdjęciach z dumą prezentują krwawe otarcia po pasach dzięki którym dziś mogą Wam opowiedzieć swoje historie. Każda z nich zawiera także krótki klip video z uczestnikiem wypadku. Użytkownicy strony mogą dodać swojej historie podczas, których pasy bezpieczeństwa uratowały im życie. W miastach Nowej Zelandii pojawiły się plakaty informacyjne. Jeśli akurat jesteś w Nowej Zelandii zachęcamy do zrobienia zdjęcia i wysłania nam przez stronę na Facebook

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pasy bezpieczeństwa uratowały nam lub naszym bliskim życie a czasami jedynie uchroniły przed siniakami. Nie zawsze musi dojść do wypadku. Wystarczy sobie uświadomić jak często na drodze zdaża nam się ostro hamować czy wykonywać zdecydowane manewry aby uchronić się przed zderzeniem. W każdej takiej sytuacji pasy trzymają nas a szczególnie nasze dzieci w fotelach niepozwalając bezwładnie i z dużą siłą obijać się o ściany czy siedzenia samochodu. Dlatego do Was również apelujemy, pasjonaci Nowej Zelandii: "Belt up. Live on".

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
belt up live on, kampania społeczna nowa zelandia, bezpieczeństwo nowa zelandia, podróż samochodem po nowej zelandii, pasy bezpieczeństwa

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.