Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Roys Pick Track - Wanaka z góry piękniejsza

Roys Pick Track - Wanaka z góry piękniejsza

Nowa Zelandia zdjęcie: Roys Pick Track - Wanaka z góry piękniejsza

fot. * Redakcja

Jedne z najpiękniejszych widoków Nowej Zelandii znajdziesz w Otago na Południowej Wyspie. Wśród nich są urzekające obrazki z górskich szlaków na jezioro Wanaka ze szlaku Roys Peak.

Szlak przyjemny, dobrze utwardzony, kiedyś dostępny również dla samochodów AWD więc szeroki z przepięknymi widokami praktycznie non stop. Głównym atrybutem jest tu zapewne samo jezioro Wanaka z wyspami, zatoczkami. Nie można niewspomnieć o tym co widać nieco dalej a mianowicie potężne, ośnieżone szczyty Alp Południowych z Mount Aspiring na czele. Waszej podróży towarzyszyć będą zarówno owce jak również ćwierkające urokliwie skowronki i przegrywające pasikoniki. Istna sielanka. 

Przez Department of Conservation szlak uznany za łatwy więcdostępny praktycznie w każdym wieku z zachowaniem zdrowego rozsądku gdyż droga do Roys Peak Lookout w jedną stronęto 8 km. Wraca się tą samądrogą. Szlak jest wyłaczony z użytku w terminie 01.10 do10.11 każdego roku gdyż w tym czasie przeprowadza się tam wypas owiec.

Jak to w górach bywa pogoda może być zmienna więc warto zaopatrzyć się w lekką odzież chroniącą przed deszczem czy wiatrem. Obuwie trekkingowe obligatoryjne, nie zapomnijcie również o odpowiednich skarpetach aby uchronić się przedodciskami. Zabierzcie ze sobą odpowidnią ilość wody i przekąski. Na szlaku nie ma punktów gastronomicznych.

Chcesz dowiedzieć się wiece? Zapraszamy do lektury artykułu w PDF (271KB) Roys Peak Track - Wanaka z góry piekniejsza

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
Wanaka, Nowa Zelandia, Roys Peak Track, szlaki Nowej Zelandii, wspinaczka

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2019-01-13 o 04:09

  super artyuł, ale troche za krótki

  • Brak zdjęcia
   Anomin 2019-01-16 o 14:08

   Ale tam jest ładnie.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.