Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Styl Życia | Wędkarstwo Nowa Zelandia. Złowiono 335kg tuńczyka.

Wędkarstwo Nowa Zelandia. Złowiono 335kg tuńczyka.

W Nowej Zelandii złowiono na wędkę tuńczyka który ważył 335kg. Jak dotąd to rekordowy połów w Nowej Zelandii.

Nathan Adams wyłowił u wybrzeży Nowej Zelandii jak dotąd największego tuńczyka. 335 kg ryba została wyłowiona na wędkę z 6 metrowej łodzi. Nowozelandzkiej Rady Wędkarstwa Sportowego uznała to za najlepszy połów 2012 roku. Nathan jak każdy wędkarz marzył o takim połowie od kiedy tylko zaczął wędkować. Kilka dni po nim inny wędkarz złowił merlina czarnego ważącego 385kg. Ten połów również został wyróżniony przez Nowozelandzką Radę Wędkarstwa Sportowego.

Tuńczyk blekitnopłetwy należy do rodziny makrelowatych. Kiedy tuńczyk dojrzewa żyje w dużych ławicach. Z wiekiem i co za tym idzie wagą stada stają się mniejsze aż w końcu dojrzałe osobniki stają się samotnikami. Tuńczyk blękitnopłetwy to największy gatunek tuńczyka i najbardziej ceniony przez smakoszy. Jego waga dochodzi do 700kg osiągając przy tym do 4,3m długości. Ryby te dożywają nawet 30 lat.

Największym na Świecie złowionym okazem był tuńczyk błekitnopłetwy o wadze 680kg.

Jak podaje Wikipedia, najwięcej za tuńczyka błękitnopłetwego zapłacono w Japonii gdzie na giełdzie noworocznej w 2012 roku właściciel restauracji sushi za 269kg rybę zapłacił 736 000 USD chcąc wspomóc rejony dotknięte kataklizmem. W ten sposób tuńczyk ten stał się najdrożej sprzedaną rybą w historii.
Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
tuńczyk błekitnopłetwy, największy tuńczyk, wędkarstwo w nowej zelandii, ryby nowej zelandii, gdzie na ryby w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.