Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Sport | Nowa Zelandia inauguruje przedolimpijski sezon snowboardowy 2012/2013

Nowa Zelandia inauguruje przedolimpijski sezon snowboardowy 2012/2013

Nowa Zelandia zdjęcie: Nowa Zelandia inauguruje przedolimpijski sezon snowboardowy 2012/2013

fot. * Redakcja

W Nowej Zelandii w piątek odbędzie się inauguracja sezonu snowboardowego. Kwalifikacje Pucharu Świata w halfpipe odbędą się w ośrodku Cardrona. Nie zabraknie tam Polaków.

W Nowej Zelandii spotkamy naszą trójkę: Joannę Zając, Julia Piasecka i Michał Ligocki. Wszyscy z AZS AWF Katowice. Będą rywalizować z zawodnikami z 21 krajów. Na igrzyska w Sochi wyłonieni zostaną zawodnicy z rankingu FIS. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki i reprezentanta. Eliminacje odbędą się w pitek a półfinały i finały w niedzielę.

Mistrzem Świata sezonu 2011/2012 jest 22 letni Australijczyk, Nathan Johnstone.

Organizatorzy przyznają, że starali się przygotować rampę najlepiej jak to było możliwe. Stąd również wydłużony czas jej konstruowania ponieważ chcieli bazować jedynie na naturalnym śniegu który było trzeba transportować z odległych miejsc. Janne Korpi, który wygrał tu rok temu przyznaje, że praca się opłacała bo obiekt jest świetnie przygotowany.

Fot. Cardrona http://www.cardrona.com/


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia sport, nowa zelandia narty, nowa zelandia snowboard, PŚ halfpipe nowa zelandia, puchar świata w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.