Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Nurkowanie w Nowej Zelandii

Nurkowanie w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia to idealne miejsce do nurkowania chociażby ze względu na długość linii przybrzeżnej. 15 tysięcy kilometrów to wystarczająco dużo miejsca aby każdy mógł znaleźć sobie miejsce do nurkowania.

Do tego należy doliczyć setki jezior . Wiele z tych lokalizacji to światowej klasy miejsca do nurkowania. Można tu znaleźć zarówno wraki, fiordy i jeziora z krystalicznie czystą wodą. A pod nią wulkaniczne formacje pokryte twardymi, bajecznie kolorowymi koralowcami.Jacques Coustea uznał  the Poor Knights Islands Marine Reserve za jedną z najlepszych na świecie lokalizacji do nurkowania. To dzięki krystalicznie czystej wodzie a dzięki temu świetnej widoczności, nieliczonej ilości ryb w tym tropikalnych.
  
Innymi świetnymi miejscami do nurkowania w Nowej Zelandii są chronione wody Bay of Island na północy północnej wyspy Nowej Zelandii czy dzikie fiordy w południowo zachodniej części Południowej Wyspy Nowej Zelandii. Nie można też zapomnieć o Steward Island. 

Nawet jeśli przylecisz do Nowej Zelandii na kilka dni i wydaje Ci się, że to za mało czasu aby wskoczyć do wody możesz poczuć się zaskoczony. Dlaczego? Chociażby dlatego, że około godziny drogi na północ od Auckland możesz dostać się do świetnych miejsc nurkowych. Praktycznie od północnego krańca półwyspu Coromandel do Bream Head na południowy wschód od Whangarei jest wiele wysp i wysepek oferujących świetnie warunki do nurkowania a po wyjściu z wody równie piękne widoki z pokładu łodzi. Wystarczy wymienić chociażby Little Barrier Island i Great Barrier Island. Jest to świetny teren dla fotografii podwodnej czy podwodnego myślistwa. W kolejnych artykułach przybliżymy Wam najciekawsze lokalizacje do nurkowania. Ufamy, że w nadchodzącym sezonie który można już prawie uznać za rozpoczęty dzięki inwazji fanów "Hobbita" przydadzą się Wam one kiedy będziecie już zmęczeni tym co na ziemi i zejdziecie pod wodę aby odpocząć w żywym akwarium.


Zobacz również:

Nurkowanie w Nowej Zelandii w Milford Sound w Nowej Zelandii (fiordy, foki, black coral)

Nurkowanie w Nowej Zelandii w Kaikoura (delfiny, foki, wieloryby)
Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandii nurkowanie, nurkowanie w nowej zelandii, gdzie nurkować w nowej zelandii, miejsca do nurkowania w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.