Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Praca Nowa Zelandia: Nowa Zelandia potrzebuje więcej wartościowych imigrantów.

Praca Nowa Zelandia: Nowa Zelandia potrzebuje więcej wartościowych imigrantów.

Nowa Zelandia zdjęcie: Praca Nowa Zelandia: Nowa Zelandia potrzebuje więcej wartościowych imigrantów.

fot. * Redakcja

Nowa Zelandia potrzebuje więcej skilled migrants aby umocnić swoją pozycję ekonomiczną. Oznacza to więcej pracy dla uzdolnionych, doświadczonych Polaków chcących wyjechać do Nowej Zelandii do pracy.

Jak informuje serwis workingin-newzealand.com do Australii odpłynęła spora siła robocza. Bilans statystyk wykazuje -15200 osób. Dlatego Nowa Zelandia potrzebuje nowych sił do pracy ale z drugiej strony powinna zaoferować coś atrakcyjnego w zamian aby ich przyciągnąć a także zatrzymać odpływ chociażby do Australii. Phil O’Reilly, Chief Executive, Business New Zealand zdaje sobie sprawe z tego, że Nowa Zelandia konkuruję ze znacznie wiekszą Australią o skilled migrants dlatego nie widzi innego rozwiązania jak zaoferowanie lepszych stanowisk i wyższych zarobków.


Bilety Nowa Zelandia


Jak wyjaśnia licencjonowany doradca imigracyjny z Workining In Visas Andy King problem jest w tym, że nie zmniejszyła się liczba skilled migrants chcąca przyjechać do Nowej Zelandii do pracy lecz zmniejszyła się liczba aplikacji o wizę ponieważ zasady otrzymywania wiz zostały poważnie zaostrzone. Jego zdaniem Immediate Skill Shortage List powinna zostać zaktualizowana aby odzwierciedlała aktualne potrzeby nowozelandzkiej gospodarki.

Jednocześnie Jonathan Coleman, Immigration Minister oświadczył, że nie zostanie obcięta liczba obcokrajowców którzy będą mogli przybyć, pracować i osiedlić się w Nowej Zelandii tak jak to ma miejsce w Wielkiej Brytanii. Rząd UK zadeklarował iż obetnie ilość zagranicznych pracowników przybywających do kraju do 24.100 do kwietnia 2011 roku. Jonathan Coleman uważa, że Nowa Zelandia potrzebuje więcej rąk do pracy, szczególnie tych wartościowych a kraj mógłby tylko strącić na obcięciu limitów zagranicznych, doświadczonych pracowników. Jak mówi Coleman system w Nowej Zelandii jest cały czas monitorowany i działa dobrze.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
praca oferty pracy immigration new zealand emigracja do nowej zelandii emigracja

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2010-08-15 o 13:05

  Mogliby znieść ten limit kasy potrzebnej na utrzymanie sie w NZ
  4,200 $ NZ kto to widział?:)

 2. Redakcja 2010-07-12 o 10:12

  na chwilę obecną nie ma info żeby lista zawodów się zmieniła. Jak napisane w artykule, mają się zastanowić nad jej przystosowaniem do obecnej sytuacji gospodarczej.

 3. Brak zdjęcia
  Anomin 2010-07-09 o 17:39

  nic konkretnego co do zapotrzebowania na jakie zawody itp!

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.