Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Nowa Zelandia będzie potrzebować specjalistów IT.

Nowa Zelandia będzie potrzebować specjalistów IT.

Nowa Zelandia zdjęcie: Nowa Zelandia będzie potrzebować specjalistów IT.

fot. * Redakcja

Wirtualność to podobno niby nic a jednak coś bo kryzys dał się we znaki również branży IT w Nowej Zelandii. Wiele projektów musiało być zawieszonych. Teraz nadeszła odwilż i trzeba je zakończyć i rozwijać. Ale żeby robota była skończona trzeba mieć ręce do pracy a tych podobno brak więc trzeba je przyciągnąć.

Wiele firm z branży IT będzie musiało zatrudnić dodatkowych specjalistów ze swojej baraży gdyż projekty które podczas kryzysu zostały zablokowane teraz otrzymały zielone światło. Problem tylko w tym, że brakuje wykwalifikowanej kadry która projekty  by ukończyła i dalej rozwijała. Niedobór specjalistów w sektorze IT potwierdza raport firmy rekruterskiej Hudson.

Raport wskazując na deficyt w zasobach ludzkich podkreśla iż branża będzie musiała rozważyć podniesienie zarobków i zaoferowanie lepszych warunków pracy dla obecnych pracowników aby zabezpieczyć się przed ich dalszym odpływem. O ucieczce pracowników z Nowej Zelandii głównie do sąsiedniej Australii pisaliśmy w artykule „Praca Nowa Zelandia: Nowa Zelandia potrzebuje więcej wartościowych imigrantów.

Raport stwierdza kryzys w zasobach ludzkich jednoznacznie: „Jeśli przed kryzysem finansowego w Australii i Nowej Zelandii mieliśmy do czynienia z kryzysem w zasobach ludzkich to było to niczym w porównaniu z tym z czym mamy do czynienia teraz.”

Wg raportu największy problem w branży IT jest obsadzeniem stanowisk: project manager, program direktor a po nich business analyst, enterprise architect.

Źródło: Working In New ZelandPodziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
praca nowa zelandia praca w nowej zelandi emigracja do nowej zelandii praca w IT project manager program direktor business analyst enterprise architect.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.