Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Od 2023 roku będzie nowy Great Walk w Nowej Zelandii.

Od 2023 roku będzie nowy Great Walk w Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia zdjęcie: Od 2023 roku będzie nowy Great Walk w Nowej Zelandii.

fot. * Redakcja

Już niebawem lista Great Walks New Zealand powiększy się o jedną pozycję. To trzydniowy szlak w Fiordland na Wyspie Południowej Nowej Zelandii.

Już za rok, bo przed sezonem turystycznym 2023/2024 Nowa Zelandia oficjalnie ogłosi otwarcie nowej pozycji na liście Wielkich Szlaków Nowej Zelandii. Obecnie znajduje sie na niej 10 tras na obydwu wyspach Nowej Zeladnii. Dołączy do nich Hump Ridge Track. Znajduje się na Południowej Wyspie Nowej Zelandii w Fiordland National Park między Te Anau a Invercargill. 

Szlak istnieje od 20 lat. Jest doceniany przez turystów za różnorodność krajobrazową. Spotkacie tu widoki subalpejskie, dzikie i nietkniete przez człowieka lasy niczym z Parku Jurajskiego oraz oceaniczne plaże. Szlak jest świetnie utrzymany a zanim będzie już oficjalnie posiadał status Great Walk przejdzie gruntowny remont.


Fot: https://www.humpridgetrack.co.nz/

Długość całej trasy do 61 km. Rozłożona będzie na trzy noclegi. Obecnie są dwa. Noclegi w schroniskach wymagają rezerwacji. Z informacji technicznych mozna się dowiedzieć, że jest skierowany dla osób o przynajmniej średniej kondycji fizycznej. Jak do każdej kilkudniowej wędrówki należy się odpowiednio przygotować zarówo pod względem stroju w tym butów trekkingowych jak i zaopatrzenia w prowiant, apteczkę i informacje dotyczące trasy. Warto zawsze przed wyjściem na szlak sprawdzić jakie panują na nim warunki. Informacje takie znajdziecie na stronie https://www.doc.govt.nz/


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, szlaki turystyczne, great walks, hump ridge track

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.