Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Do 2015 roku przybędzie 200 tysięcy miejsc pracy w Nowej Zelandii.

Do 2015 roku przybędzie 200 tysięcy miejsc pracy w Nowej Zelandii.

Takie prognozy ma nowozelandzki urząd pracy. Mimo, że obecna sytuacja nie jest najciekawsza to prognozy urzędu są bardzo ciekawe. Głównie bazują na przewidywanym wzroście w segmencie handlu detalicznego, hotelarstwa i usług biznesowych.

Długoterminowe prognozy z natury są bezpieczne dla urzędników. W końcu mają bardzo dużo czasu na korekty szczególnie, że obecna sytuacja na rynku globalnym jest dość niestabilna więc wiele czynników może wpłynąć zarówno pozytywnie jak i negatywnie na szacowany wzrost miejsc pracy.
Mimo wszystko nowozelandzki urząd pracy jest dość zdeterminowany w swoich prognozach.

Ostatnie trzęsienie ziemi nieco zachwiało koniunkturą jednak jak podaje urząd szybko należy spodziewać się wzrostu, wszystko jednak zależy od tego w jakim tempie odbuduje się zniszczony region.

Sektor pierwotny w tym leśnictwo i rolnictwo wg urzędu trzymają się dobrze co na pewno wpływa dodatnio na sugerowany wzrost zatrudnienia.

Jak mówi Pani Vasantha Krishnan, Szef Badań, mimo że obecna sytuacja w sektorze handlu detalicznego jest nieco skontrastowana z prognozami to w dalszej perspektywie widać wzrost aktywności tego sektora.

Ożywienie w segmencie produkcji szczególnie żywności, napojów, maszyn i urządzeń nadal będzie postępować ale będzie to dotyczyć głównie okolic Auckland.

Budownictwo mimo, że znajduje się obecnie w nienajlepszej sytuacji również ma się podnieść na nogi gdyż odbudowa regionu Canterbury jest w toku co podnosi pewność siebie lokalnego biznesu a to dobrze rokuje dla sektora budowlanego.

Jednak największy wzrost zatrudnienia przewiduje się dla menedżerów IT, zasobów ludzkich, sprzedaży i marketingu, inżynierii, finansów, reklamy i public relations, handlu i budownictwa.

Jak zawsze rodzi się pytanie a co z pracownikami niższych szczebli i z niższymi  kwalifikacjami niż menedżerskie? Mimo, że wzrost zatrudniania przypada w 50% na pracowników z wysokimi kwalifikacjami to i dla mniej wykwalifikowanej kadry ma przyjść dobry czas do 2015 roku, szczególnie dla pracowników restauracji, kierowców, sprzedawców i robotników.

Jak zawsze trzymamy kciuki za to aby pozytywne prognozy się sprawdziły, jednak ja sami wiemy prognozy prognozami a rzeczywistość coraz częściej idzie swoją ścieżką.  
Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia gospodarka praca w nowej zelandii zatrudnienie nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Brak zdjęcia
    Anomin 2014-05-15 o 14:28

    witam obecnie przebywam w nowej kaledoni jest to terytorium francji do nowej zelandi dokladnie do aucland mam tyle samo co z paryza do polski mysle ze za pare dni wybiore sie turystycznie i pozwiedzam teran nowej zelandi pozdrawiam rodakow

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.