Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Styl Życia | Światowa zima zaczyna się w...Queenstown

Światowa zima zaczyna się w...Queenstown

Nowa Zelandia zdjęcie: Światowa zima zaczyna się w...Queenstown

fot. * Redakcja

Zima zaczyna się tutaj! Takie hasło reklamuje chyba największą, a przynajmniej tak uważają organizatorzy, imprezę odbywającą się na rozpoczęcie zimy na południowej półkuli naszego globu.

American Express Queenstown Winter Festival odbywa się w 2012 roku od 24 czerwca do 3 lipca. Faktem jest, że w takim śnieżnym stylu to największa na świecie impreza rozpoczynająca zimę bo gdzie może zacząć się śnieżna zima jak nie w Nowej Zelandii. W końcu tam są pierwsze góry globu – oczywiście pod względem stref czasowych.

Jeśli ktoś z Was mieszkających w Polsce lub Europie lubi wyskoczyć na narty w lecie i przy okazji nieźle zabalować to jest to idealne miejsce. Impreza trwa 10 dni! Jak od 38 lat nie zabraknie atrakcji z tym, że co roku jest ich więcej. Nie obędzie się bez koncertów, fajerwerków, wyścigów, konkurów, wyśmienitego jedzenia i picia w tym oczywiście nowozelandzkiego wina, występów ulicznych i pod dachami, parad, zabaw nie tylko dla dorosłych ale i dla ich pociech. Nie zabraknie też gości. Biorąc pod uwagę, że na pierwszym festiwalu byli tylko lokalni mieszkańcy a teraz spodziewanych jest ponad 60 tysięcy uczestników to na pewno nikt nie będzie czół się osamotniony lub wyobcowany.

Impreza rozkręciła się po raz pierwszy w 1975 roku. Mieszkańcy miasta postanowili przywitać imprezą zimę, zorganizowali piwo i poczęstunek dla dorosłych, lizaki dla dzieci, koncert, fajerwerki, zabawy na śniegu i zaczęli zabawę. Wieść szybko się rozniosła o świetnej imprezie w Queenstown i w taki oto sposób powstała nowa, świecka, nowozelandzka tradycja świętowania nadejścia zimy nad  jeziorem Wakatipu.  


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
queenstown, zima w nowej zelandii, imprezy w nowej zelandii, atrakcje nowej zelandii, queenstown winter fertival

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.