Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Super szybki internet dla Nowej Zelandii i Australii z USA

Super szybki internet dla Nowej Zelandii i Australii z USA

Nowa Zelandia zdjęcie: Super szybki internet dla Nowej Zelandii i Australii z USA

fot. * Redakcja

Internet w Nowej Zelandii do 2013 roku ma szansę przyspieszyć pięciokrotnie. Pomoże w tym kabel który ma być ciągnięty z USA po dnie Pacyfiku.

Grupa zaradnych biznesmenów z Nowej Zelandii postawiła sobie zadanie połączenia Australii, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych kablem światłowodowym o przepustowości do 12 terbajtów/sekundę. Nowa Zelandia ze względów na swoje położenie geograficzne ma poważne problemy z dostępem do szybkiego, szerokopasmowego Internetu.  

Kim są ludzie którzy przyniosą Internet do Nowej Zelandii? Stephen Tindal, założyciel The Warehouse, założyciel Trade Me Sam Morgan, Xero CEO Rod Drury, były szef marketingu Vodafone Mark Rushworth, weteran w dziedzinie telekomunikacji John Humphrey i przedsiębiorca Lance Wiggs.  

Kabel o długości 1300km będzie miał na początku przepustowość 5,12 terabajta/sekundę, ma być gotowy w 2013 roku i ma łączyć USA, Nową Zelandię i Australię. Przepustowość będzie 5 razy większa od obecnego rozwiązania Southern Cross. Potencjał kabla będzie na tyle duży, że korzystać z jego dobrodziejstwa będą mogły po drodze niektóre wyspy na Pacyfiku.

Źródło: http://apcmag.com/super-fast-new-australia-los-angeles-cable-to-be-built.htm


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
internet w nowej zelandii szybki internet kabel światłowodowy światłowód Australia USA biznes w Nowej Zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.