Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Sport | Nowa Zelandia może ominąć polskie Mistrzynie Świata

Nowa Zelandia może ominąć polskie Mistrzynie Świata

W Wałczu rozpoczęły treningi Julia Michalska i Magdalena Mularczyk, Wioślarskie Mistrzynie Świata w dwójkach podwójnych. Przygotowują się m.in. do Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii 2010.

Obie zawodniczki miały spora przerwę z powodu kontuzji. Michalska z powodu pękniętego żebra, Mularczyk kontuzji stopy. W czerwcu po rehabilitacji lekarze dopuścili je do treningów, które mają je przygotować m.in. do Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii. Odbędą się na jeziorze Karapiro w dniach 31.10-7.11.2010 roku. Możliwe jednak, że zawodniczkom nie uda się nadgonić tak szybko formy i nie pojadą do Nowej Zelandii a będą się dalej przygotowywać do kolejnych sezonów. Priorytetem jest jak najlepsze pokazanie się na Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Mimo to plan pokontuzyjny jest ambitny: akademickie mistrzostwa świata na Węgrzech 13-15.08.2010, mistrzostwa europy w Portugalii 10-12.09.2010 i zakończenie sezonu w Nowej Zelandii w listopadzie.

Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że zagoszczą na maoryskiej ziemi a zabiorą z niej nie tylko miłe wspomnienia ale również mistrzowskie medale.


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
sport nowej zelandii mistrzostwa świata w nowej zelandii wioślarstwo w nowej zelandii julia michalska magdalena mulatczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.