Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Styl Życia | Świąteczne jarmarki w Nowej Zelandii niczym garden party.

Świąteczne jarmarki w Nowej Zelandii niczym garden party.

Nowa Zelandia zdjęcie: Świąteczne jarmarki w Nowej Zelandii niczym garden party.

fot. * Redakcja

Świąteczne jarmarki to tradycja ogólnoświatowa i oczywiście można na nią trafić również w Nowej Zelandii. Jedna z ciekawszych imprez to Culverden Christmas Country Fete.

Na Południowej Wyspie Nowej Zelandii, między Kaikoura a Christchurch mieści się niewielka miejscowość Culverden, znana w całej Nowej Zelandii z jednego z najpopularniejszych, przedświątecznych jarkarków: Culverden Christmas Country Fete.

Impreza organizowana przez trzy zaradne żony lokalnych farmerów przyciąga od 20 lat tysiące Nowozelandczyków oraz turystów będących akurat w okolicy. Szczególną popularnością cieszy się wśród Australijczyków jako najbliższych sąsiadów Nowej Zelandii oraz Kanadyjczyków.

Podczas jarmarku można zaopatrzyć się u kilkuset wystawców oferujących nie tylko produkty typowo świąteczne ale również akcesoria domowe, ubrania a nawet meble popijając przy tym wyśmienite, nowozelandzkie wino i pałaszując świąteczne i nie tylko świąteczne potrawy.

Z racji klimatu i czasu w jakim odbywa się impreza ma ona znacznie odmienny charakter od naszych jarmarków. Kiedy u nas ziąb i mrok, po drugiej stronie globu kończy się zima jak piszą niektóre nowozelandzki gazety a tak naprawdę to nawet kończy się wiosna i idzie letni sezon.  Dlatego jest to jak najbardziej piknik w ciepełku słonecznych promieni niż pod okryciem z futra i czapą z lisa. Chociaż i w Nowej Zelandii pogoda potrafi płatać figle. W 2009 roku pogoda załamała się i organizatorzy obawiali się mniejszej frekwencji. Jednak impreza przyciąga jak magnez i uczestnicy mimo deszczu i silnego wiatru wstawili się w licznie. Podczas całej imprezy i mimo złej pogody odwiedziło jarmark ponad 6000 osób.   
Jak mówi Lou Davison, współorganizatorka imprezy ”… to wspaniały dzień dla lokalnej społeczności oraz stałych bywalców imprezy z Północnej Wyspy” i niewątpliwie ma rację bo nie ma to jak przedświąteczne zakupy w atmosferze „garden party”.

Oficalna strona imprezy: CCCFPodziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
świątecznyj jarmak w nowej zelandii, jarmarki w nowej zelandii, zakupy w nowej zelandii, culverden

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.