Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Praca Nowa Zelandia - Krok po kroku

Praca Nowa Zelandia - Krok po kroku

Oto podstawowy zestaw informacji. Jeśli jesteście zainteresowani podjęciem pracy w Nowej Zelandii to mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej instrukcji praca w Nowej Zelandii już na was czeka, pamiętajcie tylko, że coś mogłem pokręcić, więc jedyną wyrocznią jest http://www.immigration.govt.nz/ i Ambasada Nowej Zelandii w Warszawie :)

- Praca w Nowej Zelandii krok 1: WIEK

Będąc obcokrajowcem i chcąc wyjechać na emigrację do Nowej Zelandii, otrzymać tam legalną pracę należy mieć nie więcej niż 55 lat gdyż jest to górna granica wiekowa, aby otrzymać wizę do Nowej Zelandii.

- Praca w Nowej Zelandii krok 2: EGZAMIN JĘZYKOWY

(IELTS) Rzeczą oczywistą jest, że aby otrzymać pracę w Nowej Zelandii należy znać język angielski. Poziom, jaki jest każdy widzi po sobie, dlatego należy przejść test, aby ten poziom jakoś określić. Test można zrobić już w Polsce. Z tego, co się dowiedziałem to można to zrobić w British Council w Krakowie lub Warszawie (IELTS Administrator) a od 2008 roku także w Gdańsku tylko nie wiem czy to jedyny raz czy już na stałe.
Egzaminy są praktycznie, co miesiąc, ale zapisywać się trzeba na kilka mc wcześniej, bo deadline jest przeważnie 2 mc przed egzaminem.
Koszt egzaminu w 2008/2009 roku 600 zł.

- Praca w Nowej Zelandii krok 3: WERYFIKACJA PUNKTÓW ZA WYKZTAŁCENIE

Należy zweryfikować ile warte jest nasze wykształcenie gdyż za to dostaje się punkty do wizy. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie tutaj: http://www.nzqa.govt.nz/for-international/qual-eval/par.html Aplikacja kosztuje 75 NZ$. Należy podejść do tego poważnie i szczerze. Ważne są informacje o kursach i uczelniach, z których uzyskaliśmy dyplom. Więcej dowiecie się z aplikacji.

- Praca w Nowej Zelandii krok 4: ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI

Należy się udać do organu, który takowe wydaje. Nigdy o to nie aplikowałem, ale wiem, że wydaje je na pewno Ministerstwo Sprawiedliwości lub placówka, jaką oni podadzą. Zaświadczenie będziemy wysyłać w oryginale do Nowej Zelandii i należy, pamiętać, że nie może być starsze niż sześć miesięcy, bo inaczej będzie nieważne! Z tego, co wiem to jest pobierana jakaś opłata za jego wystawienie.

- Praca w Nowej Zelandii krok 5: EOI

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z Expression of Interest Guide http://www.immigration.govt.nz/NR/rdonlyres/E741D6F6-7670-48E1-B824-69B3959461D4/0/1101.pdf a następnie wypełnić formularz EOI online  http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/apply/eoi/ (najpierw trzeba się zarejestrować) lub wypełnić go w wersji drukowanej jeśli chcecie go złożyć osobiście. Trzeba by się dowiedzieć czy można składać w Ambasadzie w Warszawie w związku z tą niepewnością prawdopodobnie online jest szybciej i pewniej.
Teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedź.

Wskazówka:

- Dokumentów oryginalnych poza zaświadczeniem o niekaralności podobno się nie wysyła lecz kopie potwierdzone notarialnie ale nie jestem tego na 100% pewny gdyż na stronie Departamentu Pracy piszą że gwarantują iż nie zgubią dokumentów czy paszportu. Może chodziło im o te złożone u nich bezpośrednio. Na pewno należy mieć oryginały na interview.

Jeśli coś pominąłem lub podałem błędna informację proszę o pilne info gdyż nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd.


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia praca pytania emigracja do nowej zelandii eoi zaświadczenie o niekaralności punkty za wyształcenie egazmin językowy

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.