Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Wiza Silver Fern do Nowej Zelandii już od 2010 roku.

Wiza Silver Fern do Nowej Zelandii już od 2010 roku.

Nowa Zelandia wizy: Zgodnie z obietnicami rządu nowozelandzkiego pojawia się nowa wiza do Nowej Zelandii: Silver Fern. Ma wejść w obieg w 2010 roku.

Nowa Zelandia wizy - jest już ich kilka a będzie następna.

Silver Fern Visa skierowana będzie do tak zwanych "highly skilled migrants" czyli osób o szczególnie wysokich kwalifikacjach w branżach w których Nowa Zelandia ma niedostatki kadrowe. Skierowana jest ona jak gdyby do dwóch kategorii. Wcześniej wspomnianej z całego Świata oraz do specjalistów z krajów z którymi Nowa Zelandia ma podpisaną umowę o ruchu bezwizowym w tym krajami jak Polska gdzie obowiązuje bezwizowy ruch turystyczny do 90 dni (short-term).

Będzie można wjechać do Nowej Zelandii na obecnej zasadzie turystycznej do 90 dni i w tym czasie szukać sobie pracy w sektorze wymagającym wysokich kwalifikacji które posiadamy ale że takowej pracy szuka się dość długo a procesy rekrutacyjne bywają czasochłonne to będzie można na ten czas załapać się do jakiejkolwiek pracy tymczasowej żeby mieć na utrzymanie.


Bilety Nowa Zelandia

Osoby które będą posiadały Silver Fern Visa będą uprawnione do 24 miesięcznego pobytu podczas którego będą mogli aplikować o stały pobyt (permanent residence) w odniesieniu do zasad Skilled Migrant Category lub Work Residence Scheme.

Kryteria jakie tzreba spełnić aby wizę dostać są teoretyczne bo program wizowy ma wejść w życie dopiero w 2010 roku. - Znajomość angielskiego (znając życie będzie) - Trzeba się zdeklarować że podejmie się pracę wymagająca deklarowanych wysokich kwalifikacji - Należy spełnić wymagania dot. pracy na całym etacie - Kandydat musi spełnić ponad to pewne drugoplanowe warunki dot. jego kwalifikacji jak umiejętności handlowe (Candidates must have a recognised tertiary qualification, including trade qualifications, from a New Zealand institution or from a country with which New Zealand has a visa-free agreement)

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia wizy, silver fern visa, nowa zelandia wizy dla Polaków, nowa zelandia wizy pracownicze, nowa zelandia wizy do pracy, nowa zelandia wizy i procedury emigracyjne

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.