Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Wspierając turystykę w Canterbury można pomóc Christchurch

Wspierając turystykę w Canterbury można pomóc Christchurch

Nowa Zelandia zdjęcie: Wspierając turystykę w Canterbury można pomóc Christchurch

Zdjęcie Kaikoura - wieloryb fot. * Redakcja

Natrafiłem na ciekawą inicjatywę i faktycznie słuszną drogę myślenia redakcji nzhreald.co.nz Pod hasłem wspierania turystyki całego regionu Canterbury przyczyniają się do wsparcia Christchurch i pomocy w stanięciu miasta na nogi.

Po tragedii jaka spotkała Christchurch przychodzi ludziom do głowy bardzo wiele pomysłów jak wesprzeć miasto i samych mieszkańców. Często jednak zapominamy z czego w dużej mierze utrzymuje się Nowa Zelandia a szczególnie poszczególne regiony. Oczywiście są to turystyczne dolary (tourist dollars). Im większe wpływy z turystyki tym więcej pieniędzy dla regionu a co za tym idzie dla miasta. Dlatego podczas naszych podróży po Nowej Zelandii nie bójmy się podróżować po krainie Canterbury gdyż ma ona bardzo dużo do zaoferowania a tym samym wspomożemy mieszkańców Christchurch bez jakiegokolwiek narzucania się.

Co w takim razie warto zobaczyć w Cabterbury?

Akaroa

Miasteczko położone zaledwie godzinę jazdy od Christchurch. Mimo iż z geologicznego punktu widzenia było w samym epicentrum trzęsienia ziemi wyszło z tego bez szwanku. Warto się tam wybrać ponieważ wg Lonely Planet półwysep jest jednym z dziesięciu najlepszych miejsc na Świecie do nauki gotowania lokalnej kuchni. Warto popływać po zatoce aby spotkać rzadko spotykane delfiny Hektora (Hector's dolphins). Dostępny jest również prywatny, 35 kilometrowy szlak po zatokach. Sezon na nim zaczyna się pierwszego października a kończy się 27 kwietnia więc jest jeszcze czas. Można rezerwować dwu lub czterodniowe pakiety.

Waimakariri

To tylko dwadzieścia minut jazdy samochodem od Christchurch. Warto się tu wybrać na Pegasus Lake, sztuczne jezioro gdzie znajdziecie między innymi gorące baseny. Można tam wynająć sprzęt wodny od kajaków po jachty. W piątek wcześnie rano warto wybrać się na Ohoka Farmers' Market. W Waimakariri można również zapisać się na kurs gotowania. Znajdziecie tu również wiele atrakcji dla ogrodników, można zarezerwować wycieczkę po prywatnych ogrodach z których słynie ta miejscowość. Pasjonaci sztuki znajdą tu wiele galerii artystycznych otwartych dla publiczności. 


Hammer Springs – rewelacyjna miejscówka z gorącymi źródłami oraz dla pasjonatów sportów wspinaczkowych oraz poszukiwaczy przygód.


Kaikoura – oczywiście podglądanie wielorybów, delfinów z którymi również można popływać, albatrosów królewskich. Można się tu również wybrać na wspaniałe wędkowanie. Kaikoura powoli zostaje również uznawana za jedno z głównych centrów kultury Maoryskiej.


Dwie i półgodziny jazdy od Christchurch odkryjecie krainę lodowca Tasmana. Niesamowite widoki. Warto również zajrzeć do obserwatorium astronomicznego Mt John. Pamiętajcie że znajdujecie w okolicy jednego z najczystszych „nieb” na Świecie więc piękne widoki kosmosu gwarantowane.  Na jeziorze Tekapo warto odwiedzić kościół Dobrego Pasterza. 


Mimo wszystko władze odradzają jeśli to możliwe wizytę w samym Chrstchurch więc o ile to możliwe starajmy się im nie przeszkadzać bo mają na pewno znacznie ważniejsze zadania niż zajmowanie się w obecnej chwili turystami. Dzięki naszej wizycie w Canterbury na pewno wspomożemy region i miasto a kiedy już stanie na nogi otworzy przed nami swoje odrestaurowane podwoje.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
Canterbury, Christchurch, Waimakariri, Akaroa, Hamer Springs, Kaikoura, Tasman, lodowce, pływanie z delfinami, nowa zelandia, atrakcje nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.