Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zeladia Środowisko | Już 12 kwietnia 2019 możliwe otwarcie mostu na rzece Waiho w okolicach Franz Josef w Nowej Zelandii.

Już 12 kwietnia 2019 możliwe otwarcie mostu na rzece Waiho w okolicach Franz Josef w Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia zdjęcie: Już 12 kwietnia 2019 możliwe otwarcie mostu na rzece Waiho w okolicach Franz Josef w Nowej Zelandii.

fot. * Redakcja

Most Bailey, który na skutek nawałnicy jaka nawiedziła Westland w Nowej Zelandii został zmyty 26 marca 2019. Najbliższy możliwy termin otwarcia wg NZTA to 12 kwietnia 2019.

Niektóre źródła już 30 marca twierdziły iż most może być otwarty za dziesięć dni czyli nawet 9 kwietnia. Jednak już 3 kwietnia 2019 NZTA informowała, że przedłuża czas naprawy do 12 kwietnia 2019. Można więc założyć, że sytuacja będzie dynamiczna i nie można zakładać tego termonu za ostateczny. Droga nr6 wzdłuż zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej Nowej Zelandii jest jedyną arterią tego regionu, niezmiernie ważną nie tylko dla turystyki ale przede wszystkim dla lokalnej społeczności dlatego służby starają się jak najszybciej przywrócić ruch na zniszczonym odcinku.

Powiązany artykół: Rzeka Waiho zmyła most w okolicy Franz Josef. Drogi zamknięte.


Do pomocy ruszyli także żołnierze, którzy pomogą przy odbudowie mostu. Części są już na miejscu. Wsparcie przyszło również ze strony studentów których "armia" przybyła aby oczyścić brzegi rzeki i plaże. Nawałnica i powódź doprowadziły nie tylko do przeniesienia przez rzekę materiału skalnego, gałęzi, drzew etc ale także wtargnęły na wypisko śmieci, które było przy brzegu rzeki. Śmieci zostały zabrane przez rzekę i rozniesione na jej długości a także dostały się do morza gdzie prądy rozniosły je na północ i południe na odcinku od Karangarua po Okarito.

Popłynęły nie tylko stare zakopane odpady ale również materiał posortowany w tym odpady plastikowe, szklane, gumy etc.  Niektórzy operatorzy helikopterów zaoferowali swoją pomoc w transporcie ochotników na zanieczyszczone plaże. 

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, most na rzece waiho, rzeka zmyła most w okolicach franz josef

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.