Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Pozostałe | Trzęsienie ziemi w Christchurch - potwierdzono śmierć 75 osób

Trzęsienie ziemi w Christchurch - potwierdzono śmierć 75 osób

Nowa Zelandia zdjęcie: Trzęsienie ziemi w Christchurch - potwierdzono śmierć 75 osób

fot. * Redakcja

Niestety ciąg dalszy tragicznych wieści z Nowej Zelandii. Około jedenastej lokalnego czasu potwierdzono iż zostały zidentyfikowane zwłoki 50 ofiar katastrofy. Ciała 25 osób nadal wymagają identyfikacji. 300 osób jest na liście zaginionych.

Cały Krak pogrążony jest w żałobie, spora część Świata również. Mimo iż Polski MSZ informował już w oficjalnym komunikacie iż najprawdopodobniej w trzęsieniu ziemi nie zginął żaden z około 1000 mieszkających w Christchurch Polaków to wielu z nas jest teraz z myślami właśnie tam. 75 ofiar tragedii nie pozostawia złudzeń, że jest to najstraszliwszy dzień krainy długiej białej chmury od ponad osiemdziesięciu lat. Miejmy tylko nadzieję i o to właśnie powinniśmy się modlić aby te 300 zaginionych osób nie powiększyło żniwa kataklizmu.

Relacje niektórych osób w tym policjantów i pracowników służby zdrowia są druzgocące. Ludzie zginęli w zupełnym zaskoczeniu, w samochodach, w kawiarniach, w biurach, domach. Ciała leżały na ulicy, zmiażdżone pod ruinami. Najtragiczniejszy obraz to chyba zabita od uderzenia matka trzymająca w ramionach dziecko, niestety też nieżywe. Ludzie ginęli na szlakach przygnieceni skałami. To zupełnie inny obraz tragedii na końcu Świata niż ten o którym słyszałem rano. Im więcej szczegółów poznajemy tym bardziej współczujemy ofiarom i ich rodzinom.

Mimo wszystko ekipy ratunkowe oraz wszyscy którzy mogą pomóc starają się skupić właśnie na żywych, tych którzy przetrwali i jest szansa na ich odnalezienie i uratowanie. Około jedenastej lokalnego czasu udało się po 21 godzinach uratować z pod zgliszcz mężczyznę z zawalonego biurowca. Trzy inne osoby dały znać, że żyją przez SMS. Ekipy idą od drzwi do drzwi aby sprawdzić czy ktoś przetrwał.


Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
trzęsienie ziemi w nowej zelandii christchurch luty 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.