Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandi Rynek i Godpodarka | Katastrofy w Australii szansą na pracę w Nowej Zelandii dla wykwalifikowanych emigrantów.

Katastrofy w Australii szansą na pracę w Nowej Zelandii dla wykwalifikowanych emigrantów.

Nowa Zelandia zdjęcie: Katastrofy w Australii szansą na pracę w Nowej Zelandii dla wykwalifikowanych emigrantów.

Zródło: [email protected] fot. * Redakcja

Nowa Zelandia potrzebuje wykwalifikowanych inżynierów i pracowników budowlanych a te potrzeby będą tylko rosły w nadchodzących 12 miesiącach

Jak donosi Workingin New Zealand powodzie w Australii w stanach Queensland, Nowa Południowa Walia i Wiktoria pozostawiły po sobie miliardy dolarów szkód. Teraz nadchodzi czas aby wszystko odbudować a do tego potrzebni są wykwalifikowani pracownicy. Najbliższa siła robocza jest w Nowej Zelandii a to z kolei spowoduje luki w zasobach ludzkich w kraju długiej białej chmury. Życie nie lubi pustki w związku z czym pojawia się szansa dla wykwalifikowanych emigrantów którzy chcieliby przybyć do Nowej Zelandii i tu zaprezentować swój potencjał.

Nowozelandzcy inżynierowie w najbliższych miesiącach zaczną wyjeżdżać do Australii na projekty budowlane i w górnictwie jako że Australia od dawna cieszy się wśród Nowozelandczyków popularnością jeśli chodzi o emigrację zarobkową.

Szacuje się że inwestycje w samym stanie Queensland sięgną 5 miliardów AU$ aby infrastruktura wróciła do stanu sprzed powodzi a celu nie da się tego osiągnąć bez zewnętrznej siły roboczej.

Jakie to niesie konsekwencje dla Nowej Zelandii. Główne niedobory maja pojawić się w takich dziedzinach gospodarki jak budownictwo, inżynieria, będzie brakowało np. cieśli. Nowozelandczycy będą musieli pod presją znacznie wcześniej myśleć o swoich projektach gdyż specjalistów do pracy przy nich będzie brakować.  Wpływ na brak specjalistów miało również ostatnie trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii gdyż własne podwórko trzeba w pierwszej kolejności doprowadzić do porządku. Projekty odbudowy zniszczonej infrastruktury ruszają w tym roku dlatego konkurencja w zdobywaniu wykwalifikowanych pracowników będzie tym bardziej rosła.

Nowa Zelandia potrzebuje wykwalifikowanych inżynierów i pracowników budowlanych a te potrzeby będą tylko rosły w nadchodzących 12 miesiącach – jak pisze workingin New ZealandPodziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
auckland praca w nowej zelandii inżynier w nowej zelandii pracownik budowlany w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  Anomin 2012-11-19 o 11:53

  witam serdecznie myślimy z mężem o emigracji ... zaczynamy drugą młodość ;-) mamy po 40 kilka lat , córka wyemigrowała do Londynu tam mieszka i pracuje ... a my szukamy naszego miejsca na ziemi i postawiliśmy na Nową Zelandię . Mąż jest budowlańcem (zna się na elektryce, hydraulice , pracach ogólnobudowlanych ) i jego umiejętności pewnie przydałaby się przy odbudowie Nowej ZelAnadii . Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić ciekawe linki z ofertami pracy w Nowej Zelandii .
  pozdrawiamy Iwona i Irek

  • Brak zdjęcia
   iwo 2012-12-15 o 20:14

   dziękuję za link ;-) juz nie jestem anonimen -)pozdrawiam

  • Redakcja 2012-11-19 o 12:25

   Gdybyście się zarejestrowali i zalogowali wpisując komentarz odpowiedź pewnie szybko by do Was dotarła a jako Anonim niestety nie mamy jak Was poinformować nawet jeśli pojawią się odpowiedzi.

   Przeszukajcie dział Artykuły / Nowa Zelandia Praca a znajdziecie tak m.in. tekst z linkami do stron

   http://www.naszanowazelandia.pl/artykuly/6/praca_nowa_zelandia_gdzie_szukac_pracy/

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.