Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Sport | Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.

Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.

Nowa Zelandia zdjęcie: Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.

fot. * Redakcja

W terminie 20.08-15.09.09 Polska Kadra Narciarzy Alpejskich startowała w zawodach Winter Games New Zealand oraz Mistrzostwach kraju.

Z Arrowtown, na północny wschód od Queenstown informuje nas jak często się tylko da Piotr Ilewicz.

24sierpień '09

Jesteśmy w Nowej Zelandii od 20.08-15.09.08, startujemy w zawodach Winter Games New Zealand i Mistrzostwach kraju (...) Mieszkamy w Arrowtown. - Piotr Ilewicz

25sierpień '09

Dzisiaj nie odbył się super gigant z powodu złych warunków meteorologicznych. Nasza kadra startuje jutro i pojutrze - Piotr Ilewicz

26sierpień '09

Znakomite, czwarte miejsce zajęła Agnieszka Gąsienica Daniel w rozegranym w Coronet Peak Pucharze Australii i Nowej Zelandii w supergigancie. Powody do zadowolenia miał też Jakub Ilewicz. Alpejki i alpejczycy przebywają w Nowej Zelandii od kilku dni.

O tej porze roku panuje tam zima i nasi sportowcy mają doskonałe warunki do trenowania i startów. Pogoda nie zawsze jednak dopisuje. Początkowo zawody miały się odbyć dzień wcześniej, we wtorek, lecz ze względu na fataną pogodę zostały odwołane. - Było faktycznie paskudnie, cały czas padał deszcz ze śniegiem - przekazał Livio Magoni, trener kadry alpejek.

Dzisiaj nic już nie stanęło na przeszkodzie w rozegraniu zawodów. Znakomicie spisali się w nim nasi reprezentanci. W rywalizacji kobiet czwartą pozycję zajęła Agnieszka Gąsienica Daniel. Dziewiąta była Katarzyna Karasińska, a Aleksandra Klus była trzynasta. Wygrała kanadyjka, Britt Janyk.
W rywalizacji mężczyzn natomiast Jakub Ilewicz, z czasem 1:06.70 zajął szesnaste miejsce. Niestety pierwszego przejazdu nie ukończył Maciej Bydliński.
W następnych dniach w Coronet Peak odbędą się kolejne zawody, w slalomie gigancie oraz w slalomie.

Źródło PZN

28sierpień '09

Jesteśmy po pierwszych startach, a przede wszystkim treningach. Jakub Ilewicz zajął 16 miejsce w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant , Agnieszka Gasienica-Daniel zajęła 2 miejsce w gigancie .

Startowało wielu zawodników z czołówki światowej m.in. ze Szwecji, Niemiec , Francji ,Korei i Japonii. Co do zawodów Winter Games trenujemy i przygotowujemy sie do sezonu , zima obecnie na całego
- Piotr Ilewicz

Aleksandra Kluś była 17, Katarzyna Karasińska 22, a Dorota Kaczmarek 29. Niestety słabiej wypadli nasi alpejczycy. Jakub Ilewicz nie ukończył drugiego przejazdu, a Maciej Bydliński w ogóle nie przystąpił do zawodów. - żródło PZN

8września '09

W dzisiejszym Super Gigancie Gąsienica była 7 -ma, Kluś 8-ma Karasińska 9-ta. Natomiast w Super Kombinacji Aga była 3-cia wyprzedziła Riesch, która zajęła 4 miejsce a Kasia była 4-ta. Cieszy, że przejazd slalomu wygrała Karasińska natomiast Gąsienica uzyskała 3 czas przejazdu. Nie powiodło się Oli Kluś, która nie ukończyła slalomu.

Jutro kolejny Super Gigant i Super Kombinacja niestety już bez zawodniczek Niemiec i Kanady ,które wracają do domu. Zasmucił nas upadek podczas Super Giganta Doroty Kaczmarek, podczas którego naciągnęła więzadło lewego kolana co uniemożliwi jej dalsze treningi i starty podczas tego zgrupowania. - źródło PZN

10września '09


Witam , myślę ze ostatnie wyniki Kadry męskiej i żeńskiej są bardzo mile , co pozwala optymistycznie patrzeć na sezon który dopiero sie rozpocznie . Zawody i tak traktowaliśmy jako element uzupełniający trening , a głownie trenowaliśmy na świetnie przygotowanych stokach i dobrej atmosferze . Pozdrawiam Piotr Ilewicz i do zobaczenia w Polsce , chociaż trudno rozstać sie z tym pięknym krajem i życzliwymi ludźmi .

W supergigancie i super kombinacji bezkonkurencyjne okazały się Polki, które zajęły wszystkie miejsca na podium !!!. W pierwszej z konkurencji wygrała Agnieszka Gąsienica Daniel (1:05.36) przed Katarzyną Karasińską (1:05.41) i Aleksandrą Klus (1:05.77). W super kombinacji triumfowała natomiast Karasińska (1:43.44), drugie miejsce zajęła Gąsienica Daniel (1:44.16), która prowadziła po pierwszym przejeździe, a trzecie - Klus (1:44.90).

Nie zawiedli też nasi alpejczycy. W supergigancie Maciej Bydliński był dziesiąty (1:04.71). Wygrał Amerykanin Travis Ganong (1:02.32). Jeszcze lepiej reprezentant Polski pojechał w super kombinacji, kończąc zawody na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Przegrał jedynie z Niemcem Noelem Baxterem oraz zawodnikiem z Monako, Oliverem Jenotem.

Dodajmy, że Bydliński w ostatnim czasie jest w bardzo wysokiej formie. We wcześniejszych zawodach w supergigancie, również rozgrywanych w Mount Hutt zajął drugą lokatę, przegrywając jedynie ze Szwedem Niklasem Rainerem. Drugi z naszych alpejczyków, Jakub Ilewicz, zakończył zawody na 41 pozycji. - źródło PZN


* Zdjęcie źródło: PZN

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia narty kadra natciarska kadra super gigant nowa zelandia narty nowa zelandia zawody nowa zelandia zawody w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.