Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Nurkowanie z wielorybami w Kaikoura w Nowej Zelandii.

Nurkowanie z wielorybami w Kaikoura w Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia zdjęcie: Nurkowanie z wielorybami w Kaikoura w Nowej Zelandii.

fot. * Redakcja

Kolejne genialne miejsce do nurkowania w Nowej Zelandii. Kaikoura znana jest z wycieczek na "podglądanie" wielorybów. Można je zobaczyć w całej okazałości tylko należy zejść pod wodę.

Kaikoura, niewielka miejscowość na południowej wyspie Nowej Zelandii , leżąca na jej wschodnim wybrzeżu znana jest z wycieczek na tzw. "whale watching" czyli oglądanie wielorybów w ich naturalnym środowisku czyli oceanie. Poza wielorybami Kaikoura znana jest również z możliwości zobaczenia zagrożonych wyginięciem albatrosów królewskich czy małych ale niezmiernie towarzyskich delfinów dusky, które podążają przy burcie statków wycieczkowych ku uciesze turystów. Poza ich oglądaniem, latem można również skorzystać z możliwości pływania z tymi niezwykłymi ssakami. 

Jest jednak pewna aktywność, która może być niezapomnianym przeżyciem dla każdego odwiedzającego ten region a mianowicie nurkowanie w Nowej Zelandii w Kaikoura. To co widać znad wody jest niewątpliwie piękne ale o ile znad powierzchni można zobaczyć grzbiet lub ogon wieloryba tak podwodą zobaczycie go w całej okazałości.  Pływanie z delfinami dusky to niewątpliwie świetna zabawa ale niewprawiony pływak "rurkowo maskowy" raczej delfina pod wodą nie zobaczy. Fale, ilość turystów w wodzie a przede wszystkim szybkość i spryt delfinów skutecznie to uniemożliwi. Frajda pozostanie. A co by było gdyby zejść kilka merów pod wodę? Perspektywa radykalnie się zmienia! Witamy w ich świecie! 
Pod wodą spotkacie stworzenia najróżniejszych gabarytów, od bezkręgowców po wieloryby. Praktycznie każdego dnia możecie napotkać coś nowego, nurkujące ptaki wodne , delfiny, setki gatunków ryb, ośmiornice, raki, czy foki. Te ostatnie zaskakują swoją gracją, zwinnością, pomysłowością i oczywiście ciekawością. Oglądanie ich w wodzie jest nieporównywalnie większą frajdą niż na lądzie.

Jeśli nie macie ochoty schodzić głębiej a waszą pasją jest fotografia podwodna znajdziecie tu rafy na niewielkich głębokościach do 12 metrów. Podobna jest również widoczność w wodach nie oddalonych zbytnio od brzegu.

Trzeba pamiętać tylko o jednym. Jest to zabawa nie dla wszystkich. Doświadczyć tych wrażeń mogą jedynie osoby posiadające uprawnienia do nurkowania na otwartych wodach, gdyż żaden poważny instruktor w Nowej Zelandii nie wypuści was pod wodę bez uprawnień. Można je zdobyć na miejscu w szkole nurkowej uczestnicząc w profesjonalnym kursie nurkowania i zdobywając odpowiedni certyfikat. Kursy w jakich można uczestniczyć to Discover Scuba, PADI Open Water, PADI Advanced Open Water, PADI Rescue Diver czy Dive Master. 


Ceny nurkowania w Nowej Zelandii w Kaikoura.


Amatorzy pływania z rurką i maską mogą wybrać się na wycieczkę "snurkelową" z doświadczonym instruktorem, który udzieli Wam wielu cennych wskazówek i pomoże rozwinąć umiejętności. Koszt takiej wycieczki to średnio 85 NZD za osobę za 3-3,5h. Koszt wycieczki nurkowej w Nowej Zelandii  w Kaikoura to średnio 250 NZD od osoby za pakiet all inclusive z dwoma nurkowaniami i 150 NZD za taki sam pakiet ale z pojedynczym nurkowaniem. 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nurkowanie w nowej zelandii, gdzie nurkować w nowej zelandii, nurkowanie z wilorybami, nurkowanie z fokami, nurkowanie z delfinami, nurkowanie w Kaikoira, wycieczki po nowej zelandii, atrakcje nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.