Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Kultura | The One Ring i język Elvish czyli słów kilka o najsłynniejszym pierścieniu świata.

The One Ring i język Elvish czyli słów kilka o najsłynniejszym pierścieniu świata.

Nowa Zelandia zdjęcie: The One Ring i język Elvish czyli słów kilka o najsłynniejszym pierścieniu świata.

fot. * Redakcja

Nelson. Spokojne miasteczko na północy Wyspy Południowej Nowe Zelandii. Znajduje się tu skarb, którego pożądało wielu. Replika The One Ring, pierścienia z trylogii “Lord of the Rings”, którego twórcą jest tutejszy Jens Hansen - Gold & Silversmith.

Prosty jednakże rozpoznawalny kształt oraz napis w Elvish przyciąga fanów trylogii niczym oko Saurona ze szczytu Góry Przeznaczenia (Mt Ngauruhoe - Tongariro National Park, Wyspa Półocna Nowej Zelandii). Pracownia Jensa Honsena ma wyłączność na tworzenie pierścienia dla Weta pod licencją Worner Bros dlatego jest to jedyne miejsce gdzie macie pewność oryginalności.

W 1999 roku twórcy trylogii zgłosili się do Jensa i jego ojca z prośbą o wykonanie pierścienia. Jak wspomina Jens ekscytacja była wielka ponieważ jego ojciec był wielkim fanem Tolkiena więc tym bardziej uznał to za wielkie wyróżnienie i zaszczyt.

„Mój ojciec znał i kochał Władcę Pierścieni i był bardzo podekscytowany, gdy usłyszał, że Peter Jackson będzie kręcił go w Nowej Zelandii. Potem zadzwonił telefon z pytaniem, czy uda mu się stworzyć The One Ring - był zachwycony i zaszczycony. „

Thorkild Hansen

Na potrzeby filmu powstało 40 pierścieni. Wynikało to z faktu iż każdy kto miał do czynienia z pierścieniem miał inny rozmiar palca, były wykorzystane w różnych scenach w różnych kadrach. Największy był 8 calowy, wirujący w powietrzu pierścień w prologu filmu.

Na pierścieniu znajduje się napis w języku Elvish. Nie jest to rzecz jasna język uzywany powszechnie gdziekolwiek na świecie gdyż został wymyslony od podstaw. Można jednak z niego skorzystać dla własnych potrzeb chociażby w pracowni Jensa. Na stronie pracowni znajduje się prosty translator z języka angielskiego na Elvish.

Dzisiaj każdy odwiedzający sklep w Nelson czy stronę internetową pracowni może zamówić sobie biżuterię wzorowaną na The One Ring np na własny ślub lub innych pierścieniach noszonych przez bohaterów trylogii - pierścionek dla Viggo, pierścień Hugo czy pierścionek dla Sir Iana. Dla fanów trylogii może być to niezwykła ale również dość kosztowna gratka.

Fot: https://www.jenshansen.co.nz/

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
the one ring, nowa zelandia, nelson, lotr, władca pierścieni

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.