Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Kultura | Hobbit na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Hobbit na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Nowa Zelandia zdjęcie: Hobbit na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

fot. * Redakcja

11 maja 2019 roku odbyła się premiera spektaklu "Hobbit" J.R.R. Tolkiena w reżyserii Grzegorza Suskiego. To jedyny teatr w Polsce który zdobył licencję na wystawianie Hobbita. Będzie można go oglądać przez trzy lata.

- Jest mi niezmiernie miło powiadomić, że Teatr Dramatyczny w Białymstoku w pierwszej połowie maja organizuje premierę przedstawienia "Hobbit" Tolkiena w reżyserii Grzegorza Suskiego - powiedział dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku Piotr Półtorak. Dodał, że licencja jest trzyletnia. 


Przedstawienie z założenia ma nie nawiązywać do współczesności, ma przedstawić krainę Hobbita tak jak życzyłby sobie tego Tolkien. Zaangażowane są w nim aż 33 osoby obsady. Jak dodaje reżyser tylko w Białymstoku udało mu się zebrać taki zespół. Hobbit na białostockiej scenie ma być przedstawieniem rodzinnym z nastawieniem na zainteresowanie młodego widza. Sprzyjać temu ma rozmach przedsięwzięcia. Na scenie poza akrobatami i kaskaderami pojawia się nawet smok Smaug.    

 

Ma to być podróż do świata Hobbita tak jak by chciał tego Tolkien, bez nawiązywania do współczesności. Czysta podróż do świata wyobraźni a dla dorosłych powrót do dzieciństwa.

 

Grzegorz Suski będzie tu tylko odpowiadał za reżyserię ale również za choreografię i muzykę, która ma tu niebagatelne znaczenie. Za scenografię odpowiada Sławomir Czyż a niesamowite kostiumy Anna Czyż. Największe trudności jakie postawił przed aktorami reżyser to brak alegorii, nawiązywania do współczesności, ma to być czysta podróż do świata wyobraźni, tak aby móc zabrać tam ze sobą widza. 

Najbliższe terminy przedstawień to 12-14 maja, 15-16 maja. Spektakl będzie wystawiany również w drugiej połowie maja i w czerwcu więc przed wakacjami zdążycie przenieść się do krainy Hobbita.

Fot: https://dramatyczny.pl/

 

 

 

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, białystok, teatr dramatyczny, hobbit, grzegorz suski

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.