Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Kultura | 11 lutego zaczyna się The Marlborough Wine & Food Festival

11 lutego zaczyna się The Marlborough Wine & Food Festival

Nowa Zelandia zdjęcie: 11 lutego zaczyna się The Marlborough Wine & Food Festival

fot. * Redakcja

W Marlborough, na południowej wyspie Nowej Zelandii 11 lutego rozpoczyna się festiwal jedzenia i wina który ma przyciągnąć ok. 8000 uczestników w jeden dzień. Będziesz w okolicy? Nie przegap okazji na świetne wydarzenie.

Rok wcześniej festiwal odbył się w innym terminie ze względu na trzęsienie ziemi w Christchurch. W 2012 wraca na swoje miejsce w kalendarzu. Wg znawców w Marlborough wytwarza się jedno z najbardziej znanych na Świcie win Sauvignon Blancs.

Impreza odbędzie się w jednej z najpiękniejszych i jednocześnie najstarszej winiarni Brancott Estate. Bilety wstępu kosztują 48 NZD + opłata za rezerwacje a w cenie jest wstęp na całodniową imprezę, pamiątkowy kieliszek, katalog imprezy.

Festiwal rozpocznie się już 10 lutego imprezami towarzyszącymi jak rejs z winnym wieczorem po Fiordach Marlborough, francuskimi filmami czy wieczorkiem z muzyką na żywo, testowaniem piwa i wina. 11 lutego festiwal zaczyna się na dobre aby 12 lutego zakończył się na spokojnie rejsem i wycieczkami po atrakcjach regionu i lokalnych winiarniach.  

Marlborough to region gdzie znajduje się ponad 110 winiarni i około 450 upraw winogron n powierzchni ponad 12000 hektarów. Głównie uprawia się tu szczepy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Pinot Gris i Gewurztraminer.


Oficjalna strona festiwalu z programem: http://www.marlboroughwinefestival.co.nz/programme.htm

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
The Marlborough Wine & Food Festival, atrakcje nowej zelandii, imprezy w nowej zelandii, wino z nowej zelandii, festiwale w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.