Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Zakwaterowanie - Camping | Camping: Rotorua Thermal Holiday Park - Rotorua (ocena:9/10/10)

Camping: Rotorua Thermal Holiday Park - Rotorua (ocena:9/10/10)

Nowa Zelandia zdjęcie: Camping: Rotorua Thermal Holiday Park - Rotorua (ocena:9/10/10)

Rotorua fot. * Redakcja

Ocena campingu to 9pkt. Lokalizacja nie uzyskała 10 pkt wyłącznie ze względu na zapach siarki ale on unosi się nad całą okolicą. Mimo to jest on dość uciążliwy więc nie wszyscy chcieliby się tu zatrzymać. Holiday Park wyposażony jest wręcz wzorowo.

Lokalizacja: 9 Wyposażenie: 10 Wrażenia wizualne:10 Rotorua. Trafiliśmy tam już późnym wieczorem. Dojazd łatwy lecz należy uważać na znaki. Okolica jest kompletnie zalesiona i holiday park również jest otoczony pięknym laskiem (tubylcy mówią, że to ogród). Obiekt znajduje się kilkaset metrów od głównej atrakcji czyli osady maoryskiej, gejzerów i błot. Generalna ocena to 9pkt. Lokalizacja nie uzyskała 10 pkt wyłącznie ze względu na zapach siarki ale on unosi się nad całą okolicą. Mimo to jest on dość uciążliwy więc nie wszyscy chcieliby się tu zatrzymać. Holiday Park wyposażony jest wręcz wzorowo. Gdyby były garnki i naczynie otrzymałby mistyczną 10 ;) 10 jest za to w kategorii wrażeń wizualnych ponieważ moim zdaniem nie było sie do czego przyczepić. Miejsca do parkowania wozów usytuowane są dookoła drewnianego budynku gdzie zlokalizowana jest kuchnia, łazienki, pralnia/prasowalnia, świetlico-jadalnia. Zaraz przy wjeździe znajdziecie dobrze zaopatrzony we wszelkie mapy, przewodniki, produkty pierwszej potrzeby sklepik. Tam dokonuje się opłaty za nocleg.Kuchnia: Bardzo przytulna i kolorowa. Znajdziecie tu wszystko co niezbędne i bardzo zadbane. Duże lodówki, kilka kuchenek gazowo elektrycznych, zlewozmywaki, podgrzewacze wody. Zaraz obok kuchni jest jadalnia z TV. Wszystko wykończone w drewnie. Na zewnątrz można skorzystać z darmowego gazowego grilla. To, że grill jest w Nowej Zelandii darmowy to nie zasada ale na dobrych campingach raczej przeważnie jest niedopłatny. Jedyne czego nie pamiętam to czy był na gaz czy może elektryczny na monety. Łazienka: Bardzo czysta. Klasyczne kabiny prysznicowe, kilka umywalek, dostęp do prądu. Dodatki: Darmowe 2 baseny z wodą geotermalną w tym jeden na pewno z ciepłą. Nie są to może tak eleganckie baseny jak w Hahei na Coromandel, jednak dla strudzonego podróżnika jest to nie lada atrakcja i przyjemność móc się wymoczyć w ciepłym zbiorniku z geotermalną wodą. Plac zabaw dla dzieci, dostęp do internetu ale należy się upewnić czy darmowy czy może na zasadzie kafejki internetowej, nie mam też info o wirelless ani o tym czy można podłączyć się własnym komputerem - nie miałem ze sobą laptopa, licencjonowana kawiarnia. Ceny: Za miejsce dla campervana z dostępem do prądu i nas dwoje zapłaciliśmy za noc 28$NZ (cena z dnia 16/04/07)


Słowa kluczowe dot. tej treści:
Rotorua camping nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.