Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Pozostałe | Podróż do Nowej Zelandii - co można ze sobą zabrać?

Podróż do Nowej Zelandii - co można ze sobą zabrać?

Nowa Zelandia czeka, sezon turystyczny tuż tuż. Warto sprawdzić czy sprzęt jaki zabieracie do Nowej Zelandii oraz produkty różnorakiego pochodzenia zostaną zarekwirowane przez służby graniczne Nowej Zelandii czy raczej wszystko będzie dobrze. Głównie powinniście zainteresować się produktami kategorii sprzęt turystyczny i kampingowy.

Nowa Zelandia ma bardzo restrykcyjną ochronę biologiczną na lotniskach i w portach aby zabezpieczyć się przed przedostaniem się na wyspy szkodników i chorób zarówno zwierzęcych jak i roś roślinnych. Po przylocie otrzymacie Passenger Arrival Card która należy wypełnić przed wkroczeniem do Nowej Zelandii. Jest to dokument prawny i jeśli złamiecie prawo podając nieprawdziwe informacje będzie to skutkować karami a może nawet więzieniem. Ostrzeżenie: Osoby które po przylocie do Nowej Zelandii zadeklarują niezgodnie z prawdą informacje o najważniejszych ryzykownych dobrach jakich nie można wwieść do Nowej Zelandii mogą otrzymać karę w wysokości $200, być ukaranymi do $100.000 albo/i 5 latami więzienia. Dlatego władze Nowej Zelandii proszą aby wszystko czego nie jesteście pewni zadeklarować w karcie. Jeśli nie wiecie co można zadeklarować a co nie można skorzystać z infolinii +64 9 909 86 14. Numer ten jest do dyspozycji 7 dni w tygodniu. Można również wysłać email [email protected] Co ważne są dwie drogi pozbycia się zakazanych dóbr. Albo zostaną one odesłane pod wskazany adres czyli np. do Was do domu lub zostaną zniszczone. Decyzję podejmie inspektor, który będzie Was kontrolował. Oczywiście to też są tylko ludzie i można liczyć na ich pomoc , a że nowozelandzkie władze są bardzo pozytywnie nastawione do turystów którzy nie stwarzają problemów i potrafią się w jasny i kulturalny sposób komunikować macie wielkie szanse że towary które chcecie wwieźć a są zakazane, polecą z powrotem do domu i nie zostaną zniszczone. Na lotniskach i w portach umieszczone są tzw. Amnesty Bins czyli pojemniki do których można wyrzucić wszystko co nie powinno się znaleźć w waszym bagażu. Dlatego warto zapytać kogoą z obsługi czy towary których nie jesteście pewni można wwieźć czy raczej powinno się je wyrzucić. W ten sposób unikniecie przykrej sytuacji rozpakowywani waszych bagaży obwąchanych wcześniej przez wytrenowane psy i zeskanowanych przez zaprogramowane do wykrywania takowych substancji skanery. Szczegółową listę dóbr z kategorii jedzenie, rośliny i produkty roślino pochodne, żywe zwierzęta, produkty pochodzenia zwierzęcego, słono i słodkowodne produkty i produkty powiązane z wodą, nie biologiczne produkty oraz produkty zróżnicowane, sprzęt sportowy i sprzęt kampingowy, zagrożone gatunki znajdziecie na stronie http://www.biosecurity.govt.nz/enter/declare Źródło: http://www.biosecurity.govt.nz/enter/declare Informacje o źródle dostarczył członek naszego forum: aldomorus. Dziękujemy


Słowa kluczowe dot. tej treści:
podroż do nowej zelandii nowa zelandia podróż biosecurity new zealand

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.