Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Wycieczki fakultatywne | Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

Nowa Zelandia zdjęcie: Wycieczki Nowa Zelandia: Glow Worms w Te Anau

fot. * Redakcja

Świecące robaczki to niezaprzeczalnie jedna z głównych atrakcji Nowej Zelandii bo to jedyne miejsce na świecie gdzie one występują. Wiele osób sądzi, że zobaczy je tylko w Waitomo Caves ale tak nie jest. Są i inne miejsca.

Wszystko zależy od tego czy chce się je zobaczyć na własną rękę bo jest to najtańszy sposób ale nie zawsze bezpieczny i racjonalny czy chce się zdecydować na wycieczkę z przewodnikiem i zobaczyć je w znacznie innym świetle a raczej w innej ciemności. Ja rekomenduję ta drugą metodę bo widoki i przysłowiowe miejsce siedzenia jest znacznie bardziej komfortowe zarówno pod względem samego siedzenia jak i tego co się z niego zobaczy.
Waitomo to miejsce kultowe i obrosło już spora legendą. Głównym powodem jest lokaizacja między Auckland i Rotorua. Dlatego jaskinie w Waitomo są głównym miejscem gdzie robaczki się odwiedza. Nawet David Attenborough w swoim materiale o glow worms wylądował w Waitomo. Zresztą dzięki jego filmowi o robalach trafiłem do Nowej Zelandii i z cystym sercem mogę polecić skorzystanie z tej lokalnej wycieczki czy atrakcji w Waitomo Caves. Jest jednak alternatywa.  Równie ciekawą wycieczkę do świata glow worms można odbyć w Te Anau na Południowej Wyspie Nowej Zelandii.

Tak to wygląda w Te Anau: 

Wycieczka równie dobrze przygotowana i ekscytująca z możliwością zobaczenia nie tylko glow worms jak również fragmentu pięknych jaskiń i tego co przyczynia się do ich tworzenia czyli odwiecznej pracy wody pod ziemią. Odbędziecie wycieczkę po jeziorze Te Anau oraz jaskiniach jako całość więc poniekąd jest to nawet więcej niż można skosztować w Waitomo ale to tylko mój subiektywny pogląd. Mi Waitomo bardzo się podobało i nie żałuję ani dolara wydanego na tą wycieczkę. Gdybym miał okazję raz jeszcze odwiedzić Nową Zelandię wybrał bym się teraz zobaczyć glow worms w Te Anau.Słowa kluczowe dot. tej treści:
wycieczki nowa zelandia, wycieczka do nowej zelandii, wycieczki w nowej zelandii, co zobaczyc w nowej zelandii, glow worms w nowej zelandii, te anau, fiordy nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.