Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Zakwaterowanie - Camping | Gdzie, jak i za ile spać w Nowej Zelandii...

Gdzie, jak i za ile spać w Nowej Zelandii...

Postaram się tu wymienić wszystkie camperasite'y, holiday parki, family parki i pola namiotowe na jakich się zatrzymywaliśmy łącznie z ich rekomendacją lub odradzeniem.

Było też wiele miejsc gdzie zatrzymywaliśmy się na dziko. Jeśli jest się osobą kulturalna i ekologiczną to nie ma z tym większego problemu. Niestety spora część turystów nie potrafi się zachować bez nadzoru więc ta forma może niedługo zaginąć w Nowej Zelandii. Płacąc za pobyt na campersite, motorpark czy family park płacimy jednocześnie za dostęp do kuchni (niekoniecznie z naczyniami ale się zdarzają), łazienki (prysznic może być, lecz nie musi, płatny lub na czas). Miejsca te często zapewniają również salkę telewizyjną, świetlicę lub inne udogodnienia. W innych wskazówkach starałem się opisać i ocenić miejsca w których się zatrzymywaliśmy. Wyróżniłem 3 najważniejsze jak dla mnie kategorie i oceniałem je w dość szerokiej skali od 1-10: położenie, wyposażenie i wrażenie wizualne gdyż doszedłem do przekonania iż mając własny domek na kółkach najważniejsze jest aby zatrzymać się w ładnym miejscu pod względem krajobrazu, dobrze wyposażonym jeśli chodzi o dużą i wygodną kuchnię, czystą łazienkę z ciepłą wodą oraz miłe wrażenia wzrokowe obok samego samochodu (np. żeby nie stać w śmieciach, błocie lub wśród rozpadających się budynków). Obsługa nie jest tu raczej istotna gdyż ma się z nią kontakt tylko podczas płacenia lub jeśli coś się zepsuje a nam się to nie zdarzyło.

Słowa kluczowe dot. tej treści:
zakwaterowanie w Nowej Zelandii hotele nowa zelandia motele nowa zelandia campingi nowa zelandia motorcamp holiday park

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.