Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Nowa Zelandia położenie geograficzne i historia | Nowa Zelandia przewodnik

Nowa Zelandia przewodnik

Nowa Zelandia przewodnik drukowany to niezbędna lektura przed i podczas wyjazdu. Polskich przewodników jest jak na lekarstwo dlatego najlepszym rozwiązaniem jest Loney Planet.

Nowa Zelandia przewodnik, mała aktualizacja

W 2010 roku
ukazała się nowa seria National Geographic. Jest w niej między innymi Nowa Zelandia przewodnik. Nie miałem tego jeszcze w rękach, jutro wybieram się do księgarni. Przekażę wrażenia.


----------------------------------------

Nowa Zelandia przewodnik. Jaki wybrać żeby mieć z niego pożytek?

Niewątpliwie najlepszą, jednak anglojęzyczną pozycją jest Lonely Planet "New Zealand Travel Guide". Zawiara najważniejsze informacje, opisane w sposób jasny i czytelny i jest na prawdę aktualny. Kosztuje około 19 Euro.

Nowa Zelandia przewodnik. Dlaczego polskie przewodniki są marnej jakości?

Na pewno nie dlatego, że są Polskie bo mamy wiele przewodników dobrych ale akurat nie o Nowej Zelandii.
Nowa Zelandia przewodnik po polsku to tak na prawdę kiepskiej jakości przedruk z tanich przewodników zachodnich. Jednym z nich jest twór Pascala. Dziecko to jest mizernej urody gdyż wydawnictwo Pascal nie fatyguje przewodników/podróżników z krwi i kości do pisania dla nich dobrych przewodników. Przedrukowują tanie a co za tym idzie kiepskie przewodniki z zachodu a w Polsce sprzedają je za grube pieniądze.

Nowa Zelandia przewodnik. Przewodniki dostępne w Nowej Zelandii

Na miejscu od firmy z której wypożyczyliśmy camper vana dostaliśmy Nowa Zelandia przewodnik AA Travel Guide to New Zealand 2007. Wszelkie informacje o tym przewodniku znajdziecie na stronie AA Travel. Nie widziałem aby jakaś księgarnia oferowała ten przewodnik w Polsce. W UK i Irlandii nie ma z tym problemu.

Nowa Zelandia to jeden z niewielu krajów na świecie gdzie dostęp do informacji jest banalnie prosty. Szczególnie informacji dla turystów. Każde miasto, każdy region, każda atrakcja jest dokładnie opisana, zaznaczona, ma własny darmowy przewodnik i mapki dostępne w punkcie informacji iSite lub na stacji benzynowej. Mi udało się zebrać w 45 dni, po dobrej selekcji około 9kg przewodników i mapek. Musiałem zredukować to do 2kg a w nich znajduje się około 30 przewodników po różnych regionach w tym ww. darmowy przewodnik AA.

Darmowe przewodniki do jakich będziecie mieli dostęp w Nowej Zelandii w iSite’ach nafaszerowane będą reklamami i to jedyny mankament gdyż zawirają najwazniejsze, co prawda ogólnikowe informacje ale za to za darmo.

Nowa Zelandia przewodnik. Druki okazjonalne i przypadkowe

Na rynku pojawiło się również coś od Gazety Wyborczej: Nowa Zelandia przewodnik "Podróże marzeń - Nowa Zelandia".


Słowa kluczowe dot. tej treści:
Nowa Zelandia przewodnik, jaki Nowa Zelandia przewodnik kupić aby nie stracić, najlepszy Nowa Zelandia przewodnik Lonely Planet

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.